DŞMAKERS GURURLA SUNAR!

Okulumuzun öğrencilerine “kendin yap” ruhunu kazandırmak amacıyla 5 Aralık 2016 tarihinde kurulan DŞMakers Kulübü hızla ve heyecanla çalışmalarına devam ediyor. DŞMakers Kulübü’nde, öğrencilerimiz eğitim günlerinde proje tabanlı çalışmalar ile elektronik ve kodlamayı birleştirerek robotik eğitimi alıyorlar. Okul sonrası saatlerde ve serbest zamanlarında kendilerini geliştirerek bireysel projelerini geliştiriyorlar.

DŞMakers’ın maker öğrencileri henüz iki ay önce çalışmalarına başlamış olmasına rağmen ilk icatlarını yaptılar. Maker öğrenciler, okulumuzun Ölçme Değerlendirme Birimi’ndeki akvaryumu önce aydınlattı daha sonra da her boyutta akvaryuma uygun olarak çalışan bir akıllı yemleme makinesi yaptı.

Akıllı yemleme sistemi %100 DŞMakers üretimi olup tasarımı DŞMaker Kulübü öğrencileri tarafından yapılmış ve 3D yazıcıda üretilmiştir. Sistemin kodlaması da öğrencilerimiz tarafından yapılmış, günde iki kez yem verecek şekilde programlanmıştır. Akıllı yemleme makinesi, farklı akvaryum boyutlarıyla uyumlu çalışabilmekte ve farklı balık sayılarına göre programlanabilmektedir.

Maker öğrenciler, akıllı yemleme sistemine ekstra özellikler ekleyerek patentli ürün geliştirme yolunda ilerlemektedir.

DŞMakers’ın çalışmalarını sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Facebook : http://www.facebook.com/dsmakersclub

Instagram: @dsmakers

 

Ada Dijital Ajans