Dilek Ergül çiçeklerle karşılandı

dilek-ergul-karsilama (11)_rsz
Darüşşafaka’da okuyan 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim giderinin karşılanması hedefiyle 8 Haziran 2014’te yola çıkan ve yaklaşık 3 bin 100 deniz mili yol katettikten sonra 12 Ocak’ta okyanusta kaza geçiren denizci Dilek Ergül, 25 Ocak 2015 Pazar günü yurda döndü.
dilek-ergul-karsilama (1)_rsz
Ergül’ü Atatürk Havalimanı’nda ailesi, Darüşşafaka Cemiyeti ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları yöneticileri, öğrencileri ve mezunları çiçeklerle karşıladı.
dilek-ergul-karsilama (2)_rsz
“Rota Atlantik!” diyerek 9 metrelik yelkenlisiyle Atlantik Okyanusu’nu tek başına geçen ilk Türk kadını olmayı hedefleyen Dilek Ergül, haziran ayında yola çıktı. Çocukluk hayali olan bu yolculuğu da kız çocuklarının okumasına destek vermek için Darüşşafaka yararına bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürmeyi seçti.

Ergül, arkasında yaklaşık 3 bin 100 deniz mili yol bıraktıktan sonra Yeşil Burun Adaları’ndan okyanusa açıldığı ikinci gün büyük bir kaza geçirdi. Zorlu bir mücadeleden sonra, teknesi Symina’yı terk ederek yakından geçen bir Rus gemisine sığınmak zorunda kaldı.

“Asıl okyanus kız çocuklarımızın okutulmasıydı”

Gemiyle birlikte Rotterdam’a giden, oradan da uçakla İstanbul’a sağ salim dönen Dilek Ergül, “Okyanus sadece benim çocukluk hayalimdi. Asıl okyanus kız çocuklarımızın okutulmasıydı. Zor bir yolculuktu. Ancak o çocuklar için her riski almaya değer” dedi.
dilek-ergul-karsilama (4)_rsz
Desteklerinizle 10 kız öğrencimiz kendi okyanuslarını aşacak!

Rota Atlantik bağış kampanyası tam yol devam ediyor. 1.000.000 TL olan kampanya hedefinde, 20 Ocak 2015 itibarıyla 125.000 TL aşılmış durumda. 9 kız öğrenci için önümüzde hala geçilecek büyük bir okyanus var!

Kampanya sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız
Dilek Ergül’ün o zorlu geceyi anlattığı mektubu aşağıdaki linkte bilgilerinize sunar, gösterdiği cesaret için Dilek Ergül’e ve kampanyamıza destek veren değerli dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız.

“Bu bir hayalin sonu değil… Aksine yepyeni bir başlangıç”
“Bu bir hayalin sonu değil… Aksine yepyeni bir başlangıç”
Dilek Ergül’e kişisel destek mesajlarınızı ulaştırmak için: Rotaatlantik@gmail.com /https://www.facebook.com/RotaAtlantik

dilek-cicek

Ada Dijital Ajans