Deprem Bölgesindeki 100 Öğrenciye Darüşşafaka’dan Burs Ve Uzaktan Eğitim Desteği

Darüşşafaka Cemiyeti, depremden etkilenen 11 ildeki öğrencileri nitelikli eğitimle desteklemeyi sürdürüyor. Kahramanmaraş depremlerinin ardından Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle bölgeden 100 öğrenciye, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 8 yıl boyunca tam burslu, yatılı ve nitelikli eğitim olanağı tanıyan Darüşşafaka, şimdi de deprem bölgesindeki 100 öğrenciye burs ve uzaktan eğitim desteği veriyor.

2023 yılında bölgeden Darüşşafaka Giriş Sınavı’na giren ancak Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda eğitim hakkı kazanamayan 100 öğrencinin burs ve uzaktan eğitim programı ekim ayı itibarıyla başladı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın bilişim teknolojileri öğretmenleri ve eğitim teknologları, 13-14 Ekim günleri arasında deprem bölgesindeki 100 öğrenciye tabletlerini dağıtarak, ilk eğitimleri verildi. Eğitimler, 20-27 Ekim tarihleri arasında da devam edecek.

Öğrencilere dağıtılan tüm tabletlerde internet erişim imkânı bulunurken, öğrencilerin okuldaki derslerini destekleyecek uygulamalar da tabletlere yüklendi. Böylelikle öğrenciler uzaktan da olsa bilişim teknolojileri, İngilizce ve sanat eğitimlerine devam edebilecekler. Çocuklar, kendileri için özel hesapların oluşturulduğu tabletlerle Darüşşafaka’nın özel öğrenim kanalına ulaşabilecek ve rehber öğretmenlerle iletişime geçerek, istedikleri zaman destek alabilecekler.

30 Ekim’de başlanacak programla deprem bölgesindeki 100 öğrenci, bir eğitim öğretim yılı boyunca haftada iki gün İngilizce ve bilişim teknolojileri eğitimi alacak. 12 öğrenciye bir sınıf rehber öğretmeninin düştüğü programda öğrenciler iki günün haricinde de hem rehber öğretmenleri hem de sanat öğretmenleriyle görüşme imkânı bulacaklar.

Öğrencilerin ve velilerinin sosyal ve duygusal eğitimlerini sağlayacak programın kurumsal iş birlikleri ayağında da eğitimler devam edecek ve bu kapsamda öğrenciler, bilişim teknolojileri alanında Google’dan ders alacaklar.

2024-2025 eğitim ve öğretim yılında da 100 öğrencinin destekleneceği programla, öğrencilerin hem derslere katılımları hem de kendi okullarındaki başarıları takip edilecek.

Ada Dijital Ajans