Darüşşafaka’nın 225 Yeni Öğrencisi, Türkiye İş Bankası Etkinliğinde Gönüllerince Eğlendi

Türkiye İş Bankası, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na başlayan 225 yeni öğrenciyi, Çamlıca’daki sosyal tesislerinde ağırladı.

7 Eylül Çarşamba günü düzenlenen etkinlikte, deprem bölgesinden kabul edilen ve Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle sekiz yıl boyunca Darüşşafaka’da eğitim görecek 100 öğrenci ile birlikte toplam 220 minik Daçkalı, yeni ders yılına moral depolayarak girdi. Etkinliğe; Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar’ın yanı sıra Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Aydın, Kurumsal İletişim Müdürü Gül Meltem Atılgan ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk Müdür Yardımcısı Emine Ceren Aybek de katıldı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 31 Ağustos’ta başlayan ve 10 Eylül’e kadar devam edecek oryantasyon programına katılan öğrenciler, Türkiye İş Bankası’nın düzenlediği etkinlikte animasyon, sihirbazlık gösterileri ve oyunlarla eğlenceli saatler geçirdiler.

Yaşadığımız deprem felaketlerinin ardından Darüşşafaka Cemiyeti, deprem bölgesinde ebeveyn kaybı yaşayan çocuklara nitelikli eğitim sunmak için Türkiye İş Bankası’nın verdiği destekle okulun imkânları dahilinde öğrenci kabul kontenjanını artırmıştı. Yapılan iş birliğiyle depremden etkilenen çocuklar da Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 5’inci sınıftan başlayıp 12’nci sınıftan mezun oluncaya kadar 8 yıl boyunca tam burslu, yatılı ve nitelikli eğitim alacak. İş Bankası’nın öğrencilerin eğitimine katkısı üniversite hayatlarında da devam edecek.

Türkiye İş Bankası  ve Darüşşafaka Cemiyeti iş birliğiyle hayata geçirilen ülkemizin eğitim alanındaki en uzun soluklu ve kapsamlı sosyal sorumluluk projesi “81 İlden 81 Öğrenci” projesi ise 16. yılını kutluyor. İş Bankası, “81 İlden 81 Öğrenci” projesi kapsamında da Darüşşafakalı öğrencilerin  yanında olmayı sürdürüyor.

Ada Dijital Ajans