Darüşşafakalılar Daçkafest’24’te Doyasıya Eğlendiler

Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinin geleneksel olarak düzenlediği Daçkafest (Darüşşafaka Kültür ve Sanat Şenliği), bu yıl 9-12 Haziran günleri arasında gerçekleşti.

Festivalin ilk günü, ağızda pinpon taşıma ve karaoke yarışmasıyla başladı. Sonrasında boksör Avni Yıldırım ile söyleşi gerçekleştiren öğrenciler, limbo ve müzikli tabu yarışmasıyla gönüllerince eğlendiler.

Roket yarışması ve robot sürüş etkinliğinin yapıldığı ikinci günde öğrenciler, valorant yarışması ve FIFA turnuvası ile heyecanlı anlar yaşarken Kendimden Hallice grubunun konseriyle sıcak yaz akşamlarına serinlik kattılar. 

Festivalin üçüncü gününde ünlü şef Jale Balcı, Darüşşafakalı öğrencilerin konuğu oldu. Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde öğrencilerle bir araya gelen ve kariyer yolculuğunu anlatan Balcı, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Oldukça keyifli geçen sohbetin ardından çuval yarışmasında terleyen öğrenciler, penaltı yarışmasında hünerlerini sergilediler. Adrenallerin yükseldiği Survivor Parkuru’na katılan öğrenciler, sandalye kapmaca oyununda arkadaşlarıyla kahkahalı anlar yaşadılar.

Birbirinden eğlenceli ve ilginç aktivitelerin yer aldığı Daçkafest’24, tadı birbirinden güzel İstanbul sokak lezzetlerinin ikram edildiği dördüncü gününde kapanış videosunun gösterilmesiyle sona erdi.

Ada Dijital Ajans