Darüşşafakalı Yıldızlar, 2014 YGA Liderlik Kampı’ndaydı

yga4

Geleceğin sosyal sorumlu liderlerini keşfetmek ve onları yetiştirmek amacıyla Young Guru Academy (YGA) tarafından 7.sınıf öğrencileri ile hayata geçirilen “Yıldızlar Liderlik Okulu”na bu yıl 20 öğrencimiz katıldı. 12 Ekim 2013 tarihinde uygulamaya başlayan ve 10 hafta süren programda öğrencilerimiz online platformda her hafta farklı bir konuya odaklandılar. Özgüven, kendini keşfetme, yaratıcılık, vizyoner liderler, zaman ve bilgi yönetimi, enerji yönetimi öğrencilerimizin üzerinde tartışmalar yürüttükleri konular arasındaydı.

Yıldızlar Liderlik Okulu”na katılan 20 öğrencimizden 10’u, 200 öğrencisi arasından 3 aşamalı değerlendirme süreci sonunda seçilen 50 öğrenci arasına girdi ve 25-29 Ocak 2014 tarihlerinde İstanbul Saklıköy Country Club’ta gerçekleşen YGA 2014 Yıldızlar Liderlik Kampına katıldı:
Adem Yurt, Azize Eren, Ceyda Yalçın, Defne Hadiş, Deniz Bengisu Bağcı, Elif Selin Karaca, Fatma Ceyda Uzun, Rabia Uzun, Yasemin Yur, Yiğit Fatih Çakıllı,

yga3
yga2 (1)
YGA 2014 Yıldızlar Liderlik Kampı’nda yıldızlarda gelişmesi amaçlanan üç liderlik yetkiliği üzerine çalışıldı:
• 20.yüzyıl vs.21 yüzyıl Liderliği
• Dream Room/Crittical Room/Entrepreneur Room
• W3D: We Discuss, We Decide, We Deliver

yga1 (1)
Kampa katılan konuşmacılar arasında bir çok çok uluslu firma genel müdürü, yönetim kurulu üyesi, bilim adamı, sanatçı ve akademisyen yeraldı. Öğrencilerimiz başarı reçetelerini onlarla paylaşan farklı sektörlerde görev yapan liderlerle bir araya geldiler:
Alper Dalkılıç-FinansBank, Kurumsal İletişim
Doğan Cüceloğlu- Psikolog&Yazar
Enis Güray-Eski YGA Eş Başkanı
Esra Gençtürk-Özyeğin Üniversitesi, Rektör
Eşref Armağan-Sanatçı&Ressam
Murat Ugiş-Unilever, Yönetici (YGA mezunu)
Okan Utkueri-Eureko Sigorta, CEO
Osman Müftüoğlu-Doktor&Sağlık Danışmanı
Ömer Yusuf Topçu-Bahçeşehir Üniversitesi (Profesör)
Sinan Yaman, Kurucu Başkan, YGA Vakfı
Yiğit Kulabaş-Turkcell, GMY

Ada Dijital Ajans