Darüşşafakalı ‘Sosyal Girişimci Öğrenciler’ Robert Koleji’nde!

Daçkalı Sosyal Girişimci Öğrenciler, Dünya’nın en büyük Sosyal Girişimcilik Ağı olan ‘Ashoka Türkiye’den Matthias Scheffelmeier ve Nick McGirl’ı Robet Koleji’nde dinledi.
Sunum 2
Robert Koleji Sosyal Girişimcilik Kulübü öğrencilerinin 10 Nisan Perşembe günü saat 15.45-17.15 arasında düzenlediği ‘Sosyal Girişimcilik’ konuşmasına okulumuz öğrencilerinden Bengül Dağdagül, Tuğçe Açıkalın, Büşra Kervan ve Züleyha Çakır katıldı. Öğrencilerimize Cansu Aydemir eşlik etti.
Sunum 4
Ashoka Türkiye’den Matthias Scheffelmeier ve Nick McGirl’ın gerçekleştirdiği konuşma oldukça keyifli geçerken, sunum içerisinde dinleyicilerle olan paylaşımları da oldukça etkiliydi.

Konuşmacılar Ashoka olarak destekledikleri ve sponsor oldukları bazı sosyal girişimcilik projelerini öğrencilerle paylaştılar. Girişimcilik ve sosyal farkındalık konularını bir araya getiren bu yenilikçi alanı aktaran Scheffelmeier ve McGirl öğrencilere deneyimlerinden ve dünyadaki sosyal girişimcilik örnekler vererek konuşmalarını noktaladılar.

Gençlerin akademik, kariyer ve hayat yolculuklarında kendileri için en doğru seçimleri yapmada ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve ilişkilere ulaşmalarını sağlayan bir platform olan “Gelecek Daha Net” internet sitesinin sahibi ve kurucusu aynı zamanda da bir sosyal girişimci olan Serra Titiz, kariyer planlaması konusunda öğrencileri ne kadar çok önemsediğini ileterek, tüm öğrencileri ve gönüllüleri www.gelecekdaha.net isimli internet sitesine davet etti.

 

 

 

IMG_20140410_154831

 

Sunum 3

Ada Dijital Ajans