Darüşşafakalı öğrencilerden Verdi’den Mozart’a…

sanatgecesi_1
Darüşşafakalı öğrencilerin bir yıl boyunca resim, müzik ve dans alanlarında yaptıkları çalışmaları sergiledikleri geleneksel “Sanat Gecesi”, 9 Haziran 2011 Pazartesi günü Darüşşafaka TİM Gösteri Merkezi’nde yapıldı.
sanatgecesi_2
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyeleri , Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Ortaokul Müdürü Ayşe Görey’in yanı sıra Darüşşafaka öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve dostlarının katıldığı gecede; Daçkalı öğrenciler sanatsal yetenekleriyle izleyicileri büyüledi.
sanatgecesi_3
Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın organizasyonuyla gerçekleşen gece; 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden oluşan koro; ” Atamız”, “Sen de gel”, “Do-re-mi”, “Donna Donna”, “Neşeye Şarkı”, “Dostlar Kanonu”, “Atamız Kanonu” ve “Funiculi Funicula”adlı şarkılarıyla başladı.
sanatgecesi_5

Lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan 15 kişilik Darüşşafaka Keman Orkestrası “Albinoni: Adagio in G Minor”üne hayat verdiği gecede, Darüşşafakalı Özge Danacı piyanosuyla “Grieg’in Norwegian Dance” adlı parçasını, Harun Baş ise klarnetiyle “Brass Düo”yu seslendirdi.
sanatgecesi_6  sanatgecesi_7
Ahmet Cüce trompetiyle “Missirlou”yu, Orkestra Daçka “The Good, The Bad and The Ugly” ve “Pirates of the Carribean”i, Tuğçe Yıldız ve Buse Uzun ise sesleriyle “Shania Twain’in You’re Still The One” adlı şarkısına hayat verdi.

Darüşşafaka Enstrüman Grubu’nun “Selvi Boylum Al Yazmalım” ve “Canon Pachabel” isimli parçaları yorumladığı gecede, Daçka Senfonik Orkestrası “Losif Ivanovici’nin Tuna Dalgaları ile Verdi’nin La Donna E Mobile ve Ramin Djwaldi’nin Ice and Fire”nin, Defne Hadiş Mozart’tan Türk Marşı’nı seslendirdi.

sanatgecesi_8

Beren Oruç’un “Kristen Anderson’un Let It Go” isimli şarkısını yorumladığı gece, Ritm-Perküsyon Gurubu’nun Türk ve Latin ritim kalıplarından oluşan bir performans gösterisiyle sona erdi.

sanatgecesi_9

Ada Dijital Ajans