Darüşşafakalı Öğrencilerden Sanat Gecesi’nde Muhteşem Müzik Şöleni

Darüşşafaka ortaokul ve lise öğrencilerinin bir yıllık çalışmalarının sonucunda müzik yeteneklerini sergiledikleri Sanat Gecesi, 29 Mayıs Çarşamba akşamı Darüşşafaka TİM Maslak Gösteri Merkezi’nde düzenlendi. Etkinlikte, Darüşşafakalı öğrencilerin yıl boyu yaptığı resimlerin yer aldığı sergi de konuklarla buluştu.

Sanat Gecesi’ne Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Yönetim Kurulu Eski Başkanı ve Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekilleri Erman Süsler ve Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Eşref Biryıldız, Cem Şipal, Prof. Dr. Esra Ekmekçi Çalıcıoğlu, Prof. Dr. Feryal Çam Çelikel,  Dr. Serpil Tunçer,  Dr. Melek Eyigünlü, Büşra Giray, Sabiha Gürdemir, Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen, Genel Sekreter Suat Çetin, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Eğitim Kurumları Müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri, Cemiyet çalışanları ve Darüşşafaka’ya gönül verenler katıldı. 

Öğrencilerin hem solo performanslarıyla hem de grup çalışmalarıyla renklendirdikleri gecede koroyu Hacer Yıldırım, orkestrayı ise Mert Kaya yönetti. Çalınan ve söylenen eserlerin düzenlemelerini Darüşşafaka müzik öğretmenlerinden Ercan Coşkun, Mert Kaya ve Onur Kahvecioğlu yaptı. 

Darüşşafakalıların ve Darüşşafaka’ya gönül verenlerin buluştuğu gecede öğrenciler, sevilen pop şarkılardan türkülere, klasik müzikten sevilen filmlerle özdeşmiş şarkılara uzanan geniş repertuvarlarıyla katılımcılara bir müzik şöleni yaşattılar.  

Konuklara unutulmaz bir gece yaşatan Darüşşafakalı öğrencilere ve öğretmenlerine teşekkür ederiz. 

Ada Dijital Ajans