Darüşşafakalı Öğrenciler Start-up Weekend’te 48 Saat İş Fikri Üzerinde Çalıştılar

Startup-poster

“Uluslararası Girişimciler Merkezi Genç Fikirbazlar Programı” kapsamında 21-22 Mart 2015 tarihlerinde düzenlenen Start-up Weekend Istanbul II’ye, liseli öğrencilerimiz katıldı.
Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde iki gün boyunca aralıksız olarak gerçekleşen Startup Weekend’e 9.sınıf öğrencilerimizden Ecem Kaval, Onur Tayranoğlu, F. Yağmur Uz, Ayşenur Koşucu, Senem Birdal, İrem İnanır, Bengisu Şahin, Şule Çetin, Betül Sena Çaylı, Begüm Tüylüoğlu ve Hazırlık sınıfı öğrencilerimizden Zeynep Çelebi katıldı.
genç fikirbazlar

Yaklaşık 100 kişilik bir öğrenci gurubundan oluşan kampta öğrenciler sekizer kişilik 18 gruba ayrılarak kendilerinin belirlediği bir sorun üzerine çözüm üretmeye çalıştılar.

Seçilen ilk üç grup içerisinde öğrencilerimizden Ayşenur Koşucu ve Betül Sena Çaylı da yer aldı. İlk 10 grup içerisinde bulunan öğrencilerimiz ise 4 Nisan 2015’te başlayacak yeni kamp sürecine dâhil olacaklardır. Seçilen iş fikirleri; Crowd pub, Kitappi Susamug, Organiseasy, Kamp Zamanı, Neuro Reminder, Buraya Neden Yazıyoruz, Pakbil, Momelect, Makasla.com, The Flying Bag olarak belirlendi.

Ada Dijital Ajans