Darüşşafakalı Öğrenciler Şirince Felsefe ve Etik Yaz Okulu’ndaydı

Nesin Vakfı bünyesinde, her yıl yaz döneminde “Şirince Matematik Köyü”nde düzenlenen “Liseler için Felsefe ve Etik Yaz Okulları”na okulumuzun 11.sınıf öğrencilerinden İlayda Salkım ve Emine Nur Kızıldağ ile katılım gerçekleştirildi.

10-16 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen “Liseler için Etik Yaz Okulu”na katılan öğrencimiz Emine Nur Kızıldağ, çağımızın etik problemleri üzerine düşünce üretmek amacıyla seçilen 25 öğrenciden biri olmuştu. Çağımızın en önemli konularından biri olan “Etik” alana ilişkin hem felsefe tarihinin bu alanda çalışmalar yapmış filozoflarını tanıyıp, edindiği teorik bilgiyi pratik tartışmalar yaparak geliştiren öğrencimiz özel olarak ilgilendiği bu alana ilişkin bilgilerini geliştirme fırsatı buldu.

7-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen “Liseler için Felsefe Yaz Okulu”na katılan öğrencimiz İlayda Salkım, felsefeye olan ilgisini teorik ve pratik düzeyde geliştirmek amacıyla seçilen 30 öğrenciden biri olmuştu. Amacın öğrencilere Antik Yunan’dan günümüze kadar felsefe tarihinin dönüm noktalarındaki kişi ve düşüncelerle tanıtmak, din-ahlak-felsefe ilişkisini kavratmak, hayatın anlamını sorgulatmak olan bu çalışmadan öğrencimizin, edindiği bilgi ve birikimleri bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek “Felsefe Olimpiyatları”na yansıtması en büyük dileğimiz. Kendisine şimdiden başarılar diliyoruz.

Ada Dijital Ajans