Darüşşafakalı Öğrenciler, Almanya’daki Masal Yolu Gezisi’ne Katıldılar

Darüşşafaka Ortaokulu 6. sınıf öğrencilerinden 10’u, rehber öğretmenleri Seher Akkuş eşliğinde 10-13 Haziran günleri arasında Almanya’nın Hanau, Alsfeld, Kassel, Hameln ve Hannover şehirlerini kapsayan Masal Yolu Gezisi’ne katıldı.

Leisure & Business Reiseorganisation şirketi sponsorluğunda gerçekleştirilen gezide öğrenciler, Alman edebiyatının tanınmış yazarlarından Grimm Kardeşler’in derledikleri masalların izinden gittiler.

Gezi planı çerçevesinde Grimm Kardeşler Müze Evi, Alsfeld Masal Evi, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler Masal Evi ve Madeni’ni gezen öğrenciler, masalların oluşum süreçlerini öğrendiler. Kırmızı Başlıklı Kız ve Külkedisi masallarının sokak tiyatrolarını izleyen öğrenciler, Fareli Köyün Kavalcısı masal kahramanının peşinden giderek masalı başkahramanıyla öğrendiler.

Unutulmaz kazanımlarla ülkelerine dönen öğrencilere gezi sırasında rehberlik eden, gezi sponsoru Leisure & Business Reiseorganisation şirketinin sahibi Nesrin Şimşek’e değerli katkıları ve bağışları için teşekkür ederiz.

Ada Dijital Ajans