Darüşşafakalı Çocuklardan Anlamlı ÇALIŞMA

MYP Toplum Hizmet Projesi kapsamında Darüşşafaka Ortaokulu, Veysel Vardal Görme Engelliler İlköğretim Okulu ile ortak bir çalışma gerçekleştirdi. 22 Mart günü 8-B sınıfı öğrencileri Sınıf Öğretmenleri Nihal Güneş ve Laboratuvar Öğretmeni Aybüke Altun eşliğinde Veysel Vardal Görme Engelliler İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencilerine fen deneyleri yaptılar.
Darüşşafakalı öğrenciler görme engelli arkadaşlarının öğrenmesine katkıda bulunmak ve hayatlarına farklı bir dokunuş sağlamak amacıyla eğlenceli ve öğretici deneyler hazırladı. 4 grup olarak yapılan çalışmada akran eğitimin çok güzel bir örneği sergilenmiş oldu.
IMG-20160323-WA0006
Deney sonucunda görme engelli öğrenciler ilk defa gerçek bir organa dokunma ve fen dersini farklı bir boyutta işlemenin heyecanı içindeydiler. Darüşşafakalı öğrenciler ise arkadaşlarına bir şeyler öğretebilmenin ve onların heyecanlarına ortak olmanın, engelleri birlikte ortadan kaldırabilmenin mutluluğunu yaşadılar. Etkinlik sonunda, Darüşşafakalı öğrenciler, görme engelli arkadaşları ile beraber enstrüman çalıp şarkı söylediler.
IMG-20160324-WA0010
IMG-20160324-WA0007

Ada Dijital Ajans