Darüşşafakalı Beş Kız Öğrencimiz YGA Tohum Kampına katıldı!

IMG_6506

 

YGA Tohum Kampı 31 Temmuz – 2 Ağustos 2015 tarihleri arasında Narköy tesislerinde gerçekleşti. 5 öğrencimizin katıldığı Programa okulumuz dışında VKV Koç Özel Okulları, Üsküdar Sev İlköğretim Okulu, Özel Sanko Okulları, TED Kolejleri, Alev Okulları ve Eyüboğlu Eğitim Okulları’ndan gelen 45 yıldız katıldı.

DSC_0010

DSC_0439

8.sınıfı bitirmiş ve 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Yıldız Liderlik Atölyesini başarıyla tamamlamış Defne Hadiş, Yasemin Yur, Ceyda Yalçın, Elif Selin Karaca ve Deniz Bengisu Bağcı isimli öğrencilerimiz kamp süresince diğer yıldızlarla birlikte yenilenebilir enerji kaynakları üzerine doğadan aldıkları ilhamla teknolojik inovasyon projeleri ürettiler. Yıldızlar, Arçelik Endüstriyel Tasarım Yönetici Serdal Korkut Avcı’nın sunumu ve workshop çalışması ile projelerini nasıl hayata geçireceklerini keşfettiler.

DSC_0206

DSC_0224

YGA Tohum Kampı hakkında

YGA Tohum Kampı, YGA Liderlik Okulu’nu üstün başarı ile tamamlayan ve katılmaya hak kazanan yıldızlara sürdürülebilir çevre için birlikte projeler hayata geçirebilecek donanımı kazandırmayı amaçlayan, 3 günlük bir liderlik programıdır. Katılımcılar kamp boyunca Türkiye ve dünyanın önde gelen liderlerinin sosyal sorumlu lider olma yolundaki tecrübelerinden beslenirler. Programa katılan konuşmacılar arasında çokuluslu firma genel müdürü, yönetim kurulu üyesi, bilim adamı, girişimci, sanatçı ve akademisyen bulunmaktadır.

Katılımcıların, kendileri ile ilgili farkındalıklarını geliştirmeleri, ekip olarak birlikte başarmayı başarmaları ve proje yönetmeyi öğrenmeleri amaçlanır. Tohum Kampı’nda yıldızların projelerini hayata geçirebilmeleri için sürdürülebilir yaşam eğitimleri, kerpiç yapımı, organik tarım, geri dönüşüme dayalı tasarım eğitimi, sürdürülebilir teknoloji atölyeleri gerçekleştirilir.

Konuşmacılardan ve atölyelerden beslenen geleceğin lider adayları, Yıldızlar Liderlik Programı boyunca öğrendikleri yetkinlikleri de kullanarak sürdürülebilir çevre çözümleri üzerine kendi projelerini ortaya çıkarırlar. Katılımcıların doğadan aldıkları ilhamla ürettikleri teknolojik inovasyon projeleri, kampın son günü YGA Danışma Kurulu’na sunulur.

Ada Dijital Ajans