Darüşşafaka’da “Matematiğin Melodileri” Yankılandı

matIMG_9181
Eğitim ve öğretimde; akran dayanışması, disiplinler arası ortak çalışma, okullar arası iletişim ve işbirliğine önem veren ve bunun için her türlü çalışmayı önemseyen ve güçlenmesi yönündeki her türlü çabayı destekleyen Darüşşafaka Eğitim Kurumları,  8 Aralık 2014’ te FMV Ayazağa Işık Lisesi’nden 12. sınıf öğrencisi Kadir Berat Yıldırım’ı, öğrencinin ailesini, arkadaşlarını, öğretmenlerini ve FMV Ayazağa Işık Lisesi Okul Müdürü Ömer Orhan’ı  konuk etti.
Lisede eğitim gören aynı zamanda da Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar öğrencisi olan Kadir Berat,  geçtiğimiz Mayıs ayında okulumuzda düzenlenen “5. Salih Zeki Matematik Araştırmaları Proje Yarışması”na katılmıştı. Yarışmadaki sunumunda; konusuna olan hakimiyeti, başta jüri üyeleri olmak üzere tüm katılımcıların beğenisini kazanmıştı.
Okulumuzun Matematik ve Sanat Bölümlerinin ortak çalışmalarıyla düzenlenen etkinlikte, Kadir Berat; Özel Darüşşafaka Lisesi 9. ve 10.  sınıf öğrencilerine müzikteki matematiksel yapıyı anlattı. Ardından da bizlere küçük bir dinleti sundu. Kadir’e, ailesine ve FMV Ayazağa Işık Lisesi Müdürü Ömer Orhan’a, öğretmenlerine ve arkadaşlarına katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
matIMG_9195
matIMG_9214
matIMG_9218

Ada Dijital Ajans