Darüşşafaka’da 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Darüşşafaka’da coşkuyla kutlandı. Programa; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Fırat Tekin, Mustafa Uğur Demirci, Sevhan Gök Kahya, Darüşşafaka Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Beşir Özmen, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nimet Atabek, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, Darüşşafaka Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, ortaokul öğrencileri, öğretmenleri ve veliler ve Darüşşafaka Cemiyeti yöneticileri katıldı.

Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda 21 Nisan’da  gerçekleşen törende ortaokul öğrencileri çeşitli performanslar sergiledi.

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey, “Egemenliğin temeli millettir, peki milletin temeli nedir? Sizsiniz çocuklar. Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. 5 ve 6. sınıf öğrencileri jimnastik performanslarıyla günün ilk coşkusunu izleyicilere yaşattı. Ardından 5 ve 7. sınıf öğrencileri tarafından “Millet Meclisi Açılıyor” isimli drama çalışması sergilendi.

Vals ve halk oyunları gösterilerinin ardından “Kendi Filmini Kendin Çek” Kulübü tarafından hazırlanan “Darüşşafaka Yolculuğu” konulu kısa film gösterimi yapıldı.

İki yıldır sahne alan Ipad Orkestrası, teknolojiyi kullanarak ve müzik yeteneklerini birleştirerek keyifli bir konser verdi. 5. sınıf öğrencilerinden oluşan orkestra, “Neler Oluyor Hayatta” parçasını ve İzmir Marşı’nı seslendirdi. Ardından program Ortaokul Bandosu’nun gösterisiyle devam etti.

5. sınıf öğrencileri “Sessizliğe Ses Ver” adlı toplum hizmet projesini sunmak için sahnedeki yerlerini aldı. Proje kapsamında eğitim alan öğrenciler işaret diliyle, çalan şarkıya eşlik etti.

Son olarak bayrak ve kule gösterileri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması coşkuyla sona erdi.

Ada Dijital Ajans