Darüşşafaka’da 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 18 Mayıs’ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle kutlandı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Darüşşafaka’da öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı coşkulu bir törenle kutlandı.

8 Mayıs’ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen törene, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Bülent Topbaş, Yönetim Kurulu Üyesi Sevhan Gök Kahya, Yönetim Kurulu Eski Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey, Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, Darüşşafaka öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları katıldı.

Darüşşafaka öğrencileri Dilan Hacıarap ve Kerem Kavruk’un sunuculuğunu yaptığı tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’yla başladı.

Birbirinden etkileyici gösterilerin sergilendiği törenin ilk bölümünde; Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yaşam Müdürü Mehmet Fahri Özbey günün önemine dair bir konuşma yaptı. Ardından 12. sınıf öğrencisi Tolga Atay “Atatürk’ün Gençliğe Hitabı”nı, 11. sınıf öğrencisi Övünç Cem Aksüt ise “Gençliğin Atatürk’e Cevabı”nı seslendirdi.

Darüşşafaka spor takımları yıl boyunca çeşitli yarışmalardan kazandıkları kupalarla yaptıkları geçit tüm Darüşşafaka Ailesi’ne gururlu anlar yaşattı.

9. sınıf öğrencilerinin jimnastik dans gösterisi, Sinema ve Fotoğraf Kulübü öğrencilerinin “19 Cümle ile Atatürk” isimli kısa filmi, 9. sınıf öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ve Ritim-Perküsyon Kulübü öğrencilerinin performansı törenin coşkusunu yükseltti.

Törenin son bölümündeki jimnastik, basketbol, paten gösterileri ile Darüşşafaka Pop Orkestrası’nın konseri ve 1. Tümen Bandosu’nun performansı büyük alkış aldı.

Ada Dijital Ajans