DARÜŞŞAFAKA STANFORD’ TA!

Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı “Sultans of Türkiye” ABD’nin San Francisco kentinde 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında FIRST Vakfı tarafından düzenlenen robot yarışmasına katıldı. Robot Kulübü öğrencileri yarışmadan arta kalan zamanlarında Silikon Vadisi’nin kalbinde yer alan Stanford Üniversitesini ziyaret etme imkânına sahip oldular.

Darüşşafaka Lisesi mezunlarından Asena Gencel’in organize ettiği gezide öğrencilerimiz Stanford Üniversitesinin pek çok bölümünü ziyaret etti.

Öğrencilerimiz ziyaretlerine Cantor Arts Center ile başladılar. Cantor Sanat Merkezi’nde başta ünlü Fransız Heykeltıraş Rodin’ in eserleri olmak üzere modern ve klasik pek çok sanat eserini görme imkânına kavuştular.

Robot kulübü öğrencilerimiz müze ziyaretleri sonrasında Rodin Sculpture Garden’ da bir müddet dinlenerek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Aynı zamanda Stanford Üniversitesi mezunu olan Asena Gencel rehberliğinde devam eden gezimizde ikinci durağımız bilgisayar bölümüydü. Burada bilgisayar bölümü ve bölümde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında öğrencilerimiz bilgi aldılar.

Gezimizin son bölümünde öğrencilerimiz Stanford Robotics bölümünü ziyaret ettiler. Yapılan robot çalışmaları hakkında detaylı bilgiler alan öğrencilerimiz, robot simülasyon programlarını da deneme imkânına kavuştular.

Stanford Üniversitesi ziyaretimizi organize eden ve gezi boyunca bize rehberlik eden çok değerli mezunumuz Asena Gencel’e değerli katkıları için çok teşekkür ederiz.

Ada Dijital Ajans