DARÜŞŞAFAKA ROBOT KULÜBÜ TEDXRESET ETKİNLİĞİNDE!

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “paylaşmaya değer fikirler” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. TEDx, benzer bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek için düzenlenen kardeş bir etkinliktir. TEDxReset, Küratör Ali Üstündağ tarafından 2010 yılından beri her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen bir organizasyondur. Bu yıl sekizincisi düzenlenen etkinliğin teması “Değişim”, sloganı ise “Şimdi, Burada!”

2008 yılında kurulan Darüşşafaka Robot Kulübümüz “Sultans of Türkiye” bu yılki TEDxReset etkinliğinde konuşmacı olarak yer aldı.

Tedx

Darüşşafaka Robot Kulübü’nü temsilen öğrencilerimiz Emine Şevval Aygül ve Mertcan Gür “İleri ama Hep Birlikte” isimli sunumlarını 4. oturumda gerçekleştirdiler.

Tedx

Türkiye’nin ilk FRC Robot Takımı olarak 2008 yılında başlayan robot maceralarını, bu süreç boyunca edindikleri kazanımları, bu maceranın kendilerinde meydana getirdiği değişim ve dönüşümü katılımcılarla paylaştılar.

Tedx

Tedx

Böylesine geniş katılımlı bir organizasyonda başarılı bir şekilde sunumlarını yapan öğrencilerimiz Emine Şevval Aygül, Mertcan Gür ve tüm Robot Kulübü öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Ada Dijital Ajans