Darüşşafaka Ortaokulu 153. Dönem Öğrencileri Liseye Uğurlandı

Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, 15 Haziran’da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

153. Dönem öğrencilerinin liseye geçiş törenine, Darüşşafaka Cemiyeti Yöneticileri, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yöneticileri, Türkiye İş Bankası ve Tekfen Vakfı Temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, bağışçılar, Cemiyet çalışanları ve Darüşşafakalılar katıldı.

Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Şule Uyar

Tören açılışında söz alan Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar, “Bazen kitaplara, şiirlere, bazen hayallere konu olmuş Darüşşafaka’nın yeşil siyah kapısından içeri tam dört yıl önce girdiniz. Önümüzdeki dönem artık liseli olacaksınız… Öğrenmek, insan hayatında hiç bitmeyen bir uğraş. Ne okulla sınırlıdır ne de olanaklarla. Merak eden, keşfetmenin büyüsüne kapılan dinamik bir zihnin, her sabah var olmanın neşesiyle uyanan sağlam bir ruhun önünde hiçbir şey duramaz. Zorlu, bir o kadar da sizlere yeni fırsatlar sunacak bir çağa hazırlanıyorsunuz. Bizler, çağınızın tüm koşullarına hazır olacağınız bir donanıma sahip olmanız için gayret ettik; gayretimiz lise yıllarınızda da devam edecek. Siz büyürken, biz sizi izliyor, her birinizle ayrı ayrı gururlanıyoruz.” diyerek liseye geçen Darüşşafakalıları kutladı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ise yaptığı konuşmada öğrencilerle gurur duyduğunu belirterek şunları söyledi: “Sevgili öğrencilerimiz, bugün sizleri heyecanla büyük umutlarla liseye uğurluyoruz. Bugün için çok çalıştınız, emek verdiniz. Sizler bizim gurur kaynağımızsınız. Türkiye’nin dört köşesinden Darüşşafaka çatısı altına geldiğinizde hayalleriniz vardı. Şimdi bu hayalleriniz gerçeğe ve yeni umutlara dönüştü. Bakış açınız farklılaştı. Şimdi daha bir güvenle bakıyorsunuz hayata. Ve biz gözlerinizde o pırıltıyı görüyoruz ve çokça da umutlanıyoruz. Çağdaş, büyük Türkiye’yi hepinizin gözlerinde görüyoruz. Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler de umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak için birbirinizle yarışacaksınız.”

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

Darüşşafaka olarak her mezunun yükseköğrenimine Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde devam etmesini hedeflediklerini söyleyen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç ise konuşmasında, “Sevgili öğrencilerimiz, bundan sonra da farkınızı devam ettirirseniz başarı kaçınılmaz olacaktır. Unutmayın, hedeflerinize ulaşmanız için Darüşşafaka daima yanınızda olacak.” diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı: “Hepimizin Darüşşafaka’ya karşı başarılı olmak gibi bir ödevi var: Bizler Darüşşafaka’nın; eğitim modeli, eğitim kalitesi, yetiştirdiği gençler ve yaşayan, yaşanan ve güvenli kampüsüyle bir dünya markası olması için çalışıyoruz. Sizin göreviniz ise, Darüşşafaka’nın adını başarıyla eşleştirmektir. Çünkü Darüşşafaka sizlerin başarılarıyla büyüyecek, güçlenecek ve daha nice 159 yıllara ulaşacak!”

Dönem birincisi Elif Yılmaz ve Oğuz Güleç

Törende dönem birincisi Elif Yılmaz, dönem ikincisi Selin Özkan ve dönem üçüncüsü Çağan Kahraman’a ödülleri Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Üyesi, Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Erman Süsler ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdürü Ebru Arpacı tarafından takdim edildi. 

“İngilizce Üstün Gelişim Ödülü”nü kazanan Elif Yılmaz’a ödülünü Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar verirken, “Kültür Yaşam Özel Ödülü”nü kazanan Eylül Eser ile Sevin Duru Kandemir’e ödülleri 8. Sınıflar Müdür Yardımcısı Aslı Eder tarafından takdim edildi. 

Törende öğretmenlerinin ellerinden diplomalarını alarak liseye geçen öğrenciler vals gösterisiyle büyük beğeni toplarken, hep birlikte okudukları Darüşşafaka Marşı ile izleyenleri duygulandırdılar.

Ortaokul eğitimlerini tamamlayan tüm öğrencilerimizi kutluyor, lisede başarılar diliyoruz!

Ada Dijital Ajans