Darüşşafaka Öğrencileri New York’taki Yarışmadan 7 Ödül Aldı

Darüşşafaka Lisesi öğrencileri katıldıkları Light Millenium “J.U.C. Awards”; Medya, Araştırma ve Yazılı düşünsel ürünler alanında gençlere yönelik ve teşvik amaçlı yarışmada her dalda ödül aldı. 4 Haziran’da sanal olarak gerçekleştirilen ödül töreninde, “Medya” dalında Ahmet Yasir Destebaşi- Mansiyon; “Araştırma” dalında Sevinç Orman-Birincilik, Nazlı Eren-İkincilik ve Zeynep Bayraktar-Üçüncülük; “Yazı” dalında; Begüm Serttaş–İkincilik, Esma Nur Sarı-Üçüncülük ve Menekşe Ezgi Akyol-Mansiyon ödüllerinin sahibi oldu

Light Millennium’un (www.lmglobal.org) 2 yılda bir düzenlediği, bu yıl ilkini yaptığı Medya, Araştırma ve Yazılı düşünsel ürünler alanında gençlere yönelik ve teşvik amaçlı yarışmanın sanal ödül töreni 4 Haziran’da çevrim içi gerçekleştirildi. Ödül törenine Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Davut Ökütçü ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları yönetici ve eğitimciler katıldı.

Ödül töreninin açılışında Darüşşafaka’yı tanıtan bir konuşma yapan Davut Ökütçü, “Darüşşafaka’nın kurucuları daha en baştan eşitlikçi bir anlayışla, cinsiyet ayırımı yapmadan eğitimde fırsat eşitliği misyonunu ilke edinerek bugün Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerinden SDG#4 ve SDG#5i 158 yıl önce ve BM kuruluşunun yaklaşık bir asır öncesinden benimsemiştir.” dedi.

Darüşşafaka Lisesi’nden yarışmaya katılan 7 öğrencinin dereceleri:
Medya kategorisinde;

Ahmet Yasir Destebaşi – Mansiyon

Araştırma kategorisinde;

Sevinç Orman – Birinci

Nazlı Eren – İkinci

Zeynep Bayraktar – Üçüncü

Yazı kategorisinde;

Begüm Serttaş – İkinci

Esma Nur Sarı – Üçüncü

Menekşe Ezgi Akyol – Mansiyon

Light Milllenium hakkında
Light Millennium kar amacı gütmeyen, New York merkezli (2001), insanlığın gelişimini ilke edinen, 2005 yılından itibaren Birleşmiş Milletler Küresel İletişim Birimi (#UNDGC_CSO) tarafından tanınan ve aktif üyesi olan bir sivil toplum örgütüdür.

Ada Dijital Ajans