Darüşşafaka Maker’s Kulübü “TeknoFest”i Ziyaret Etti


20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında 3.Havalimanı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen TeknoFest etkinliğine Darüşşafaka Maker’s Kulübü öğrencileri katıldı. Öğrenciler, kurulan stantlarda yapılan çalışmaları gözlemleyip kullanılan teknolojiler hakkında bilgi aldı. Kullanılan teknolojiden çok etkilendiklerini söyleyen Maker’s Kulübü öğrencileri, TeknoFest gezisinin kendileri için ilham verici geçtiğini ifade etti.

TeknoFest İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, Ocak 2017’de hayata geçen ve Türkiye’nin millî teknoloji hamlesini gerçekleştirmesi ve teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini temel hedefi olarak benimseyen Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) önderliğinde, Türkiye’nin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle düzenleniyor.

T3 Girişim Merkezi (T3GM) çalışmaları kapsamında ise, teknoloji girişimlerine kuluçka ve hızlandırma merkezlerinde teknik ve lojistik destekler ile girişim yatırım fonları yoluyla sermaye destekleri sağlanmasına yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor. T3 Vakfı, 2023 yılına dek 1001 Teknoloji Takımı’nı ve 1001 Teknoloji Girişimi’ni desteklemeyi hedefliyor.

Ada Dijital Ajans