Darüşşafaka Lisesi STEM Lider Öğretmenleri Diplomalarını Aldılar

BAU STEM Türkiye’de daha önceden gerçekleştirilmemiş uzun soluklu bir öğretmen eğitimi başlattı. BAU STEM Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Sencer ÇORLU’nun liderlik ettiği STEM Eğitimi ve Öğretmen Mesleki Gelişim Programı’nın en önemli özelliklerinden  biri eğitimin STEM Eğitimi üzerine olması, diğeri ise 8 aylık gerçek anlamda bir öğretmen gelişim programı olmasıdır.

STEM

Projeye bu ders yılı başında Darüşşafaka Lisesi fen ve matematik öğretmenleri dâhil oldular. Öğretmenler ‘’its learning’’ adı verilen online bir sisteme dâhil oldular ve yıl boyunca zümreler arası toplantılar, yüz yüze çalıştaylar yaptılar, ders planları hazırlayarak uyguladılar, sınıf ortamlarında gerçekleştirmiş oldukları uygulamaları paydaşlarla paylaştılar. Online sınavlara girdiler, verilen ödevleri yaptılar, mezuniyet posterlerini hazırladılar. STEM Bütünleşik Öğretmen Eğitimi’nin mesleki kariyerlerine katmış olduğu değerleri paylaştılar.
Eğitimlerini başarıyla tamamlayan Darüşşafakalı öğretmenler 10.06.2017 günü BAU Beşiktaş Yerleşkesi’nde düzenlenen diploma törenine katılarak STEM Lider Öğretmen diplomalarını aldılar. Diploma töreninde fizik öğretmenimiz Selim ÇİLE salon konuşmacısı oldu.

STEM LİDER ÖĞRETMENLERİMİZ:
Aynur KARABULUT
Yaprak ÖZTÜRK
Esra AKYENER
Selim ÇİLE
Pınar DUYAN
Ayşegül SEVİMAY
Azize ŞEN TOSUN
İrem BUYURAN ASLAN
İsmail ÇOLAK
Göksel YILDIZ
Nihan ÖNER
Tuğrul ALPİ

STEM

STEM

Ada Dijital Ajans