Darüşşafaka İstanbul Maratonu’ndaydı!

content_IMG_3209_rsz
152 yıldır “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencileri kaliteli eğitimle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka, İstanbul Maratonu’ndaydı!

Bu yıl 15 Kasım Pazar günü 37.’si düzenlenen maratonda Darüşşafaka yararına koşan ve yürüyen 256 gönüllü, 9 Kasım’dan başlayarak Darüşşafaka için bağış topladı, akraba ve arkadaşlarını annesi veya babası hayatta olmayan çocuklarımızın geleceğini aydınlatmaya davet etti.

Maraton kampanyasında Darüşşafaka’da bu yıl eğitim görmeye başlayan 24 öğrencinin eğitim dahil tüm giderleri olan 720.000 TL’nin beraber karşılanması hedefiyle yola çıkıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafakalılar Derneği ve Darüşşafaka Spor Kulübü’nün organizasyonuyla Darüşşafaka ailesi, bu yıl İstanbul Maratonu’na bugüne kadarki en kalabalık ekibiyle katıldı. Yüreği Darüşşafaka için çarpan yaklaşık 300 Darüşşafakalı, Darüşşafaka gönüllüsü ve çalışanı, adımlarını hep birlikte tek yürek halinde “eğitimde fırsat eşitliği” için attı, Boğaziçi Köprüsü’nü birlikte geçti. Maratonda, “eğitim olmazsa olmaz” diyen 177 gönüllü yürüdü ve 79 gönüllü koştu. Darüşşafaka Ortaokulu 7. sınıflardan 29 öğrenci de yürüyüşe katıldı.

Maraton filmimizi izlemek için buraya tıklayınız!

“Yürümek için yürüyüş bandı, koşmak için koşu bandı #olmasadaolur, ama eğitim olmazsa olmaz” diyerek adımlarıyla öğrencilerimizin geleceğini aydınlatan gönüllülerimizi hâlâ destekleyebilirsiniz! İstanbul Maratonu kampanyamız 18 Kasım’a kadar devam ediyor!
content_IMG_3078_rsz

content_IMG_0989_rsz

content_IMG_3209_rsz

Ada Dijital Ajans