Darüşşafaka FRC Robot Takımı’na İki Ödül!

Türkiye’de üçüncüsü düzenlenen “2017 Turkish Robotics Off-Season Robot Yarışması”nda lise robot takımımız “Sultans of Türkiye” 54 ekip arasından Finalist Alliance ve Excellent in Engineering Award ödülllerine layık görüldü.

Üç gün süren yarışmada jüri oturumları ve robot maçlarında başarılı olan, 2905 takım numaralı ekibimiz büyük bir heyecanla son ana kadar diğer ekiplere de yardımcı olarak profesyonelce mücadele etti.

2 – 3 – 4 Aralık 2017 tarihlerinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleşen robot turnuvasında yer alan ekibimiz okulumuzu başarıyla temsil etti. Robotumuz 54 takım arasından yüksek performans göstererek finale kaldı. Bu başarısıyla Finalist İttifak Ödülü’nü almaya hak kazandı. Bunun yanı sıra olağanüstü tasarıma ve kullanılabilirliğe sahip robota verilen Mühendislikte Mükemmellik Ödülü’ne de layık görüldü.

Bu yıl da takımımız turnuvada iki ödül birden alarak büyük bir başarıya imza atmış oldu.

 

Öğrencilerimiz:

9.Sınıf: Ceren Ulusoy, İmran Durmuş, Şevval Öztürk, Aysun Yıldız Yılmaz, Mutlu Demir, Mert Aykutlu, Mahmut Yasir Türkarslan, Sinem Keleş, Toprak Bilici, Metin Mert Bilim, Dudunur Özdamar

10.Sınıf: Belsu Seyran

11.Sınıflar: Şeyhmus Aca, Eren Sanır, Cem Arda Fil, Burcu Özkan, Şevval Keskin, Nur Evşan Birinci, Aslıhan Okur

Turnuvada Gönüllü Olarak Yer Alan Öğrencilerimiz: Abdullah Altepe, Hayel Kıymetli

Danışman Öğretmenlerimiz: Mete Karaca-Selim Çile

 

Ada Dijital Ajans