Darüşşafaka FRC Robot Kulübü Öğrencileri FIRST Ruhunu Yayıyor

FRC Robot Kulübü öğrencileri “FIRST Vakfı”nı tanıtmak ve FRC yarışmasına daha fazla Türk gencini katmak adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda MakerLab atölyelerini ve Işık Okulları’nı ziyaret eden öğrencilerimiz, yaptıkları toplantılar ile çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdılar.
FMV_frc
Öğrencilerimiz,5 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Levent’te çocuklar için Arduino ve VEX dersleri, 3D printer etkinlikleri ile atölyeler düzenleyen MakerLab atölyesi yetkilileri ile bir paylaşım toplantısı yaptı. Toplantıda, Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri ile MakerLab yetkilileri yeni bir atölye geliştirmek adına beyin fırtınası yaptılar. Amaçlarının çocuklara FIRST ruhunu aşılamak, bilim ve teknolojiyi sevdirmek ve FLL/ FRC turnuvalarına daha fazla Türk gencini katmak olduğunu belirten öğrencilerimiz, MakerLab yetkilileri ile beraber bir çalışma yaparak yeni atölyeler geliştirme kararı aldılar.

FRC Robot Kulübü öğrencilerimiz, 8 Ekim 2015 tarihinde ise Işık Okulları ile FRC turnuvasını tanıtmak adına bir paylaşım toplantısı organize ettiler. Öğrencilerimizin geçen sene düzenlediği Robocamp etkinliğinde Işık Lisesi’nde de bir robotik kulübü açılması adına ilk tohumlar atılmıştı. Kulübün açılması ile birlikte kulüp öğrencilerine FIRST ve FRC hakkında bilgi aktaran ve deneyimlerini paylaşan öğrencilerimiz, Işık öğrencilerini de bu serüvene davet ettiler.
IMG_20151008_163119

Ada Dijital Ajans