Darüşşafaka FLL Robot Kulübü Panic at Daçka California Finallerinde!

kupa alırken izmir
Takım üyelerimiz Cem Arda Fil, Melisa Akoğlu, Burcu Özkan, Kerem Kavruk, Afra Erol, Hayel Kıymetli, Abdullah Altepe, Toprak Bilici, İmran Durmuş ve takım koçları Müge Tuvay

“11. Bilim Kahramanları Buluşuyor Yerel Turnuvaları” bu sene dört farklı ilde gerçekleşti. İstanbul turnuvalarına 61 takım, Bursa turnuvasına 25 takım, Ankara turnuvasına ise 50 takım katıldı. Bu turnuvalardan toplam 187 takım arasından 45 takım ise finallere yükselerek Ulusal Turnuva’da yer aldı. Darüşşafaka FLL robot takımımız, 15 Şubat 2015’te İstanbul Yerel Turnuvası’nda 2. olarak “Proje Jürisi Ödülü”nü aldı ve Ulusal Turnuva’ya yükseldi.
21-22 Mart 2015’te İzmir Tepekule Kongre merkezinde gerçekleşen Ulusal Turnuva’da ilk altı takım uluslararası turnuvalara yükseldi. Panic at Daçka adlı takımımız 4. olarak “Özdeğerler Jürisi Ödülü” nü aldı ve ABD Carlsbad California da 15-17 Mayıs 2015’te gerçekleşecek olan şampiyonaya yükseldi.
hayel izmir
Panic at Daçka takımı robot maçı sırasında takımlarını destekliyor.
proje sunumu izmir
Takım üyelerimiz Cem Arda Fil, Melisa Akoğlu, Burcu Özkan, Kerem Kavruk, Afra Erol, Hayel Kıymetli, Abdullah Altepe, Toprak Bilici, İmran Durmuş projelerini jürilere anlatıyor.
maç izmir

Ada Dijital Ajans