Darüşşafaka FLL Robot Atölyesi Öğrencilerinden Oluşan Panic At Daçka Üyelerine Yenilikçi Proje Ödülü!!

Bu yıl pandemi şartlarından dolayı online olarak 23 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen Bilim Kahramanları Buluşuyor FLL (FIRST Lego Ligi) Ortaokullar Arası Turnuvası’nda Panic at Daçka adlı Darüşşafaka Ortaokul FLL Takımı, yaptığı yenilikçi proje ile turnuvaya katılım sağladı.

Turnuva bu sene “RePlay” temasıyla düzenlendi. Darüşşafaka ortaokul takımı da geliştirdikleri proje evlerinde pandemi sürecinde hareketsiz kalan bireyleri harekete geçirmeye yönelikti.

Projeleri ve sergiledikleri etkili takım çalışmasıyla jürinin beğenisini kazanan öğrencilerimiz, turnuva boyunca zor şartlara rağmen elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösterdi. Turnuva sürecinde robot tasarımı ve kodlama sırasında okula olan uzaklıklarından dolayı ve pandemi sürecinin getirmiş olduğu teknik problemlerden dolayı yaşadıkları üzüntüden bahsettiler.

Turnuvada projemize değerli jüri üyeleri tarafından layık görülen ödül ise Yenilikçi Proje ödülü olmuştur. Ayrıca takımımız Ulusal Turnuvaya katılmaya da hak kazanmıştır.

Turnuvada gönüllü olarak görev alan Darüşşafaka Lisesi Robot Kulübü öğrencileri Cengiz Duruk, Berkay Yağız Yılmaz, eski takım koçumuz Ortaokul Müdür Yardımcımız Müge Tuvay, teknik desteklerini esirgemeyen Kültür Yaşam Koordinatörümüz Seray Özdemir ve Okul Müdürümüz Şule Uyar’a takımımıza turnuva boyunca yaptıkları yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Panic at Daçka ekibi üyeleri Hatice Gürbüz, Yağmur Tuncay, Mert Ali Akgül, Hazel Fatma Dallı, Kerem Onur Güney, Ahmet Baki Mavi, Fatih Yılmaz, Mustafa Çağan Kahraman, Kerem Gümüş, Mustafa Hacıhüseyin, Yağız Tiryakioğlu, Esila Melek Karagöz, Serra Ceyda Dinadar, Elif Özer, Ege Kayıran ve takım koçları Türkan Önal ve Işıl Bilenoğlu.

Ada Dijital Ajans