Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, “Hülya Koçyiğit ile Film Gibi Hayatlar” Programının Konuğu Oldu

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Anneler Günü nedeniyle 12 Mayıs’ta Hülya Koçyiğit’in, TRT-2’deki “Hülya Koçyiğit ile Film Gibi Hayatlar” programının konuğu oldu.

Türkiye’nin duayen isimlerinin katıldığı ve sunuculuğunu Yeşilçam’ın sevilen isimlerinden Hülya Koçyiğit’in yaptığı programa konuk olan Ebru Arpacı; kurulduğu günden bu yana “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonuyla, çocukların hayatını nitelikli eğitimle değiştiren Darüşşafaka’da eğitimci olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Koçyiğit’in sorularıyla sıcak bir ortamda gerçekleştirilen programda eğitimi, keşif yolculuğunda bireye yoldaşlık yapmak olarak nitelendiren Arpacı, ilkokuldan üniversiteye kadar eğitim hayatında her zaman insanların yaşamlarına dokunmak istediğini, bunun için de psikolog ya da öğretmen olmayı hayal ettiğini ve bunu da gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Darüşşafaka’nın tarihinden, “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonundan, geçmişten günümüze başarı hikâyelerinden, tarihe iz bırakmış Darüşşafakalı isimlerden, Giriş Sınavı’ndan, Darüşşafaka’daki günlük hayattan ve çocukların günümüzdeki eğitimlerinden örnekler veren Arpacı; beş yıldır Darüşşafaka’da görevli bulunmaktan, ülkemiz ve çocukları için yararlı işler yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Seyircilerini, 161 yıldır var gücüyle Türkiye’nin aydınlık yarınları için çalışan Darüşşafaka’ya bağış yapmaya davet eden Hülya Koçyiğit, ülkemizin umudu olduğu için Darüşşafaka’ya teşekkür etti ve Arpacı’nın anneler gününü kutladı.

Programın tamamını izlemek için tıklayınız

Ada Dijital Ajans