Darüşşafaka Eğitim Kurumları 2020 Mezunları Anı Töreni gerçekleştirildi

Darüşşafaka 146 ve 147. Dönem mezunları için veda töreni düzenledi.

Törene; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu ve Yüksek Danışma Kurulu Başkan ve Üyeleri Darüşşafakalılar Derneği Başkan ve Üyeleri, Türkiye İş Bankası Yöneticileri, Bağışçılar, Okul Müdürleri, öğretmenler, veliler, Darüşşafaka ailesinin değerli bireyleri katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve yol arkadaşlarının, Darüşşafaka’nın kurucularının değerli anısı önünde saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşı’yla başlayan törenin açılış konuşmasını Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nilüfer Kavaklı yaptı.

Ardından Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı
Darüşşafaka Cemiyeti Eğitim Komisyonu başkanı sayın Erman Süsler konuşmalarını yaptılar.

146. Dönem birincisi Eray Çakar’a Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, ikincisi Yiğit Hayal Kıymetli’ye Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı ve üçüncüsü Hatice Melisa Eryılmaz’a Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nilüfer Kavaklı tarafından ödülleri takdim edildi.
2020 yılı üniversite giriş sınavlarında gösterdikleri başarıyla Darüşşafaka Cemiyetinin kurucusu “Yusuf Ziya Paşa Ödülleri” verildi.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Darüşşafaka Yakacık Rezidans bağışçısı, emekli öğretmen Fahriye Moral Ödülü dönem birincisine takdim edildi. Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nilüfer Kavaklı ödülü 146. Dönem Birincisi Eray Çakar’a sundu.

Fen bilimleri ve matematik derslerinde başarılarıyla öne çıkan öğrencilere verilen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Çağlar’ın (DŞ’69) özel ödülüne ise bu yıl Hayal Kıymetli ve Ebubekir Derin layık görüldü.

1969 mezunlarını temsilen “geleneksel ellinci yıl mezun konuşmasını” sınıf temsilcisi Eşref Bülent Aytan yaptı. Üniversite sınav sonucu en iyi olan öğrenci Eray Çakar’a ödülünü taktim etti.

Diploma sevincini yaşayan mezunlar, hep bir ağızdan Darüşşafaka Marşı’nı söyledi ve keplerini havaya attı.

Ada Dijital Ajans