Darüşşafaka, Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward’ı ağırladı

content_IMG_1765_rsz_rsz
Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward, Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı XI. Altın Ulusal Ödülleri kapsamında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.
content_IMG_1888_rsz
Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı XI. Altın Ulusal Ödülleri kapsamında onur konuğu olarak ülkemizi ziyaret eden Prens Edward, ödül programıyla ilgili olarak farkındalık yaratmak, ödül liderleri ve gönüllü katılımcılarla bir araya gelmek ve alt lisans sözleşmesi imzalamak amacıyla 15 Ekim’de Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret etti.
content_IMG_1765_rsz_rsz
İstanbul’daki programı çerçevesinde ilk olarak Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nı ziyaret eden Prens Edward, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Eğitim Komisyonu Başkanı Adnan Dovan, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey ve Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Pelin Kabalak ile birlikte, ödül liderleri ve öğrenciler tarafından karşılandı. Ziyarete, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ile TİKAV ve Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın da katıldı.
content_IMG_1787_rsz
Darüşşafaka heyetiyle bir toplantı yapan Prens Edward, 152 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sunan şefkat yuvası hakkında bilgi aldı. Daha sonra okulu gezen Prens Edward, öğrencilerle sohbet etti.
content_IMG_1807_rsz
Bir sınıfın İngilizce dersine konuk olan Prens Edward, burada öğrencilerin kendisi için hazırladığı posterleri inceledi, Wessex armasını renklendiren çocuklarla sohbet etti.
content_IMG_1879_rsz
Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı mezunları ve ödül liderleriyle tanışan Prens Edward, üniversite çağındaki bu gençlerin programla yollarının nasıl kesiştiğini, günlük hayatlarında neler yaptıklarını sordu.
content_IMG_1908_rsz
Gözlemevi ve planetaryumu da dolaşan Prens Edward, Darüşşafakalı öğrencilerden çeşitli alanlardaki çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı ve Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencilerinin robotunu inceledi.
content_IMG_1943_rsz
Daha sonra Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi’ne giden ve burada bir konuşma yapan Prens Edward, şunları söyledi:

“Darüşşafaka’yı ziyaret etmek ve çalışmalara tanık olmak büyük bir mutluluk. Umarım sizler de bu okul gibi kurumlarınızda beraber çalıştığınız gençler için heyecanlı, onların karakterlerini, bireysel yeteneklerini ve en önemlisi kendilerine olan inançlarını, karşılaşacakları zorlukları aşacak güveni geliştirmelerini sağlamak için katkıda bulunmaya heveslisinizdir. Program kapılar açıyor ve hayat fırsatlarla dolu… Önemli olan o kapıdan adım atabilmek için gereken özgüvene sahip olmak. Bu yüzden, gençlere yaşamın zorluk ve fırsatlarını değerlendirme yolunda destek verdiğiniz için teşekkür ederim.”
content_IMG_1935_rsz
Prens Edward, ödül programının Darüşşafaka’da başarıyla uygulanması nedeniyle Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu’na bir teşekkür plaketi takdim etti.
content_IMG_1968_rsz
Son olarak Prens Edward, öğrencilerin rehberliğinde Darüşşafaka Müzesi’ni gezdi.
content_IMG_2000_rsz
Darüşşafaka 9. sınıf öğrencisi Defne Hadiş, Prens Edward için yaptığı bir resmi kendisine hediye etti.
content_IMG_2010_rsz
Böyle bir armağan almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirten Prens Edward, ziyaretini tamamlayarak Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan uğurlandı.

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödül Programı

Edinburgh Dükü Uluslararası Ödülü 14 ile 24 yaşları arasındaki tüm gençlerin sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan, 140 ülkede uygulanan bir bireysel gelişim programı. Bronz, gümüş ve altın kategorilerinde gençleri bir araya getiren ödül programında, Beceri Geliştirme, Fiziksel Gelişim, Toplum Hizmeti, Toplumsal Uyum Projesi ve Macera ve Keşif Yolculuğu gibi bölümler gençlere sunuluyor.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Ödül Programı ile 1995 yılında tanışan Türkiye’de ilk uygulayıcı kurumlardan biri. Onur konuğu Prens Edward KG GCVO, ödülün isim babası Edinburgh Dükü Prens Philip’in oğludur.

Ada Dijital Ajans