Darüşşafaka Ailesi Ve Destan Yazan Kahramanlar

ckIMG_1953
Nuray OĞAN -Osoyal Bilimler Bölüm Bşk.
Darüşşafaka Eğitim Kurumları olarak geçmişten bugüne uzanan, bağımsızlık, özgürlük, demokrasi için; evlatlarının geleceği için canlarını seve seve verenlerin anısına 9. ve 10.sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “DESTAN YAZAN KAHRAMANLAR” isimli çalışma ile 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizin 101. yıl dönümünü kutladık.
ckIMG_1958
Ölmezler yolunun yolcularıydı onlar… Karanlık şafaklarda üçler, yediler, kırklar gibi düştüler yola…
Dar geldi Çanakkale… Yanıyordu denizler, yanıyordu dağlar… Okyanuslar ötesinden geldiler… Analarından geçtiler, yarlarından geçtiler, denizlerden geçtiler… Çanakkale’yi geçemediler!

Düşmanın Çanakkale’yi geçmesine izin vermeyen, Çanakkale Destanı’nı yazan aziz şehitlerimiz yattıkları yerlerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir.
ckIMG_1960
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101. yıl dönümü kutlarken bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan Çanakkale Savaşı’nın kahramanı, Kurtuluş Savaşı’nın kumandanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.
Ruhları şad olsun!
ckIMG_1991

Ada Dijital Ajans