Darüşşafaka’da Öğretmenler Günü kutlaması

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem(DŞ’82), Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Süsler(DŞ’75), Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nilüfer Kavaklı, Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Müdür Yardımcıları ve Öğretmenleri, “Öğretmenler Günü” kutlaması için sanal ortamda bir araya geldiler ve Darüşşafaka’da öğretmen olmanın önemi vurguladılar.

“Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında tecrübe, sadece öğrencilere aktarılmaz. Kendi meslektaşlarına da aktarılır. Genç öğretmenlerin öğretmenliğe başlama heyecanı ve gücü, tecrübeli öğretmenin deneyimi, sabrı ve bitmeyen enerjisi ile birleşirse o zaman daha güçlü bir eğitim ortamı kurulabilir.” felsefesiyle Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının en genç öğretmeni Merve Esmer, ardından en tecrübeli öğretmeni Gary Flatcher konuşma yaptılar.

Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında 5 ve 10. yılını dolduran ve kıdem sertifikası almaya hak kazanan öğretmenler, düşüncelerini dile getirdikten sonra toplantı sona erdi.

Ada Dijital Ajans