Darüşşafaka Ailesi 10 Kasım’da Ulu Önder Atatürk’ü andı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni, 10 Kasım 2020 Salı günü yapıldı. 12. sınıflardan oluşan 30 kişilik izci gurubu ile Çelenk sunumunun ardından Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Törene, Darüşşafaka’da eğitim gören öğrenciler yanı sıra, Cemiyet Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem, Yönetim Kurulu Üyeleri, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Nilüfer Kavaklı, Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Şule Uyar ve öğretmenler katıldı.

Darüşşafaka Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Hilal Maltaş, Cumhuriyetimizin temelindeki emeğin dayanağında sevginin olduğunu belirten konuşmasını yaptı.
Törende konuşma yapan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı şunları söyledi:

“Bugün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz. Bugün Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünme günüdür. Mustafa Kemal Atatürk gibi yarına umutla bakma; çağdaşlığa, barışa, bilime sahip çıkma günüdür. Öğrencisiyle, öğretmeniyle, genciyle, yaşlısıyla Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünebilmek gerekir. Çağdaşlık yolunda ilerlediğimiz 21. Yüzyılda ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal Atatürk gibi düşünmenin ilk adımıdır… Atatürk demek; özgürlük demektir, aydınlık demektir, vatanseverlik demektir, umut demektir… Ata’m, seni izlemekten vazgeçmeyeceğiz.”

Arpacı’nın konuşmasının ardından Darüşşafaka Ortaokulu Ortaokul öğrencileri tarafından hazırlanan “Çalışmak Zamanıdır” adlı performans gösterisi ile tören sonlandırıldı.

Ada Dijital Ajans