Darüşşafaka 2015 Sezonu FLL (First Lego Ligi) Tema Toplantısı’na Ev Sahipliği Yaptı

FLL’nin yeni sezon teması olan “Senin Dünyan, Senin Sınıfın” hakkında takım koçlarına bilgi vermek adına düzenlenen “İstanbul Tema Toplantısı”na Darüşşafaka Eğitim Kurumları ev sahipliği yaptı. Toplantı farklı eğitim kurumlarında FLL takımlarına koçluk yapan 65 katılımcı ile gerçekleşti.
Açılış konuşmasını yapan ve yeni sezon hakkında bilgi veren Bilim Kahramanları Derneği’nin Kurucusu Hakan Habip, konuşmasına kısa bir özgeçmişle ve on yıl önce bu yola nasıl başladıkları hakkında bilgi vererek başladı. Hakan Habip konuşmasında FLL turnuvalarının sadece bir robot turnuvası olmadığı üstünde durarak bu turnuvaya katılan çocukların “takım çalışması“ gibi birçok noktada geliştiklerini vurguladı.
IMG_20141108_093717
Hakan Habip FLL hakkında bilgi aktarıyor

FLL’nin Türkiye’de 10 sezonda 29 ilden 9-16 yaş arası 8000 çocuk ve gence eriştiğini belirten Hakan Habip, bu sezon 200 takımın başvurusu ile İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir olmak üzere dört şehirde yapılacak turnuvaların finalistlerinin 21-22 Mart 2015’te düzenlenecek Ulusal Turnuva’da buluşacaklarını belirtti.
Hakan Habip’in başhakemlik görevini üstlenen IBM’de Bilgisayar Mühendisi Hasibe Göçülü, turnuva ile ilgili olarak robot oyun görevleri ve maç kuralları hakkında bilgi verdi.
IMG_20141108_132603IMG_20141108_140928

 

Hasibe Göçülü robot oyun görevlerini açıklıyor.

Toplantının bir sonraki oturumunda ise Teknokta Lego Education Akademi Eğitmeni Harun Göker, robot ve programlama hakkında takım koçlarına yardımcı olabilecek bilgiler paylaştı.
plkett
Plaket sunulurken

Programın sonunda Bilim Kahramanları Dernek Başkanı Hakan Habip, Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Nevzat Kulaberoğlu’na bir teşekkür plaketi sundu.

Ada Dijital Ajans