Daçkalıların Projeleri Ödüllerle Taçlandı

18 Nisan 2015’te Arel Okulları tarafından düzenlenen “Aktif Deney Yarışması”nda 10. sınıf kimya dalında Aynur Hünerli rehberliğindeki Şahin GÜÇER, Onat ALTAY ve Nehir DURMUŞOĞLU adlı öğrencilerimizden oluşan deney grubunun çalışmaları birincilik ödülü almaya hak kazandı. Ayrıca 11. sınıf kimya dalında İrem Aslan rehberliğindeki Özkan SERKEK, Elif KARAATLI, Ecem SEKBAN adlı öğrencilerimizden oluşan deney grubumuzun çalışmaları da “teşvik ödülü” aldı. Aynı yarışmanın 11. sınıf fizik dalında ise Dünya Yılmaz ve Metin Korkmaz danışmanlığındaki Berkay TÜRKMENOĞLU, Nuriye VAROĞLU ve Abdülkadir AVCI adlı öğrencilerimizden oluşan deney grubunun çalışmaları da birincilik ödülü almaya hak kazandı.
IMG-20150418-WA0000 (Arel)
18 Nisan 2015’te MEV Okulları tarafından organize edilen “Fen Proje Yarışması”nda da 11C sınıfı öğrencilerimizden Yiğitcan YILMAZ’ın Aynur Hünerli Doğan rehberliğinde hazırlamış olduğu ‘’Sağlıklı küf önleyici katkı maddesi olarak sodyum diasetat tuzu’’ isimli projesi ikincilik ödülü almaya hak kazandı.
IMG-20150418-WA0021 (MEV)
17 Nisan 2015’te İSTEK Bilge Kağan Okulları tarafından organize edilen “Fen Proje Yarışması”nda da Serkan Aslan rehberliğinde okulumuz ortaokul 6. sınıf öğrencilerinden Dudunur ÖZDAMAR ve Nisanur BAYRAKTAR’ın hazırlamış oldukları ‘’Sera etkisi ile su ısıtan hortum’’ isimli proje birincilik ödülü almaya hak kazandı.

Ada Dijital Ajans