Cem Kozlu Okulumuz Son Sınıf Öğrencileriyle Buluştu

13 Şubat 2014’te Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi tarafından düzenlenen bir etkinlikte Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Cem Kozlu, lise son sınıf öğrencileriyle bilgi ve deneyimlerini paylaştı.
ck1
“Liderin Takım Çantası” başlığı altında liderlik ve başarı hakkında sunum yapan Cem Kozlu, konuşmasına bu kavramları tanımlamakla başladı, sunumunu herkes tarafından bilinen “Don Kişot” romanıyla örneklendirerek lider olmanın esasları üzerinde durdu. Çeşitli kuruluşlarda üst düzey yöneticilik yapan Kozlu, öğrencilik hayatındaki iş deneyimlerini anlatarak farklı ve ön planda olmanın kariyerindeki etkilerini öğrencilere aktardı. Konuşmasında liderlik özelliklerine sahip olmak için plan ve program yapmanın yanı sıra yaşadığımız deneyimleri ve yaptığımız çalışmaları analiz edebilmenin ve stratejik düşünebilmenin önemi üzerinde durdu.
“Liderin Takım Çantası”, “Bulutların Üstüne Tırmanırken” ,”Avrupa’ya Hayır Diyebilen Türkiye” kitaplarıyla tanınmış, ihracat ve liderlik hakkında da kitapları bulunan Cem Kozlu, kendi “takım çantası”nı açarak bizlere keyifli anlar yaşattı. Bu çantada kendisine kariyerinde başarı sağlayan, deneyimleri sonucu geliştirdiği araç-gereçleri anlatarak hayatımızda pratik olanı tercih etmenin ve buna bağlı olarak verim artışı sağlamanın önemini vurguladı. Bulunduğumuz sektördeki gelişmeleri takip etmenin de iş hayatında başarı sağlayacağını belirtti.
ck2

ck3

Ada Dijital Ajans