Bu Yıl Da Atamızı Özlemle Andık

10 Kasım 2015 Salı günü, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılında onu bir kez daha saygıyla ve minnetle andık.
10IMG_9286
Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma töreni Tarih Öğretmenimiz Funda ALASLAN’ın günün anlam ve önemini belirttiği konuşması ile devam etti. Okulumuzun çok sesli korosunun söylediği marşlarla devam eden program, öğrencilerimizin hazırladığı oratoryo ve Atatürk’ün anılarından oluşan dramalarla sona erdi. Öğrencilerimizin sahnelediği dramalarla, Atatürk’ün gençliğe ve onların eğitimine verdiği önemi bir kez daha gördük. Atatürk’ün: “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” sözünden hareketle canlandırılan dramayla, kadınlarımızın toplumdaki yerini Atamızın gözünden görmüş olduk.
10IMG_9326
İzleyenleri geçmişe götürüp onlara duygu dolu anlar yaşatan öğrencilerimiz, bir kez daha Atalarını unutmayacaklarını ve onun izinde olduklarını göstermiş oldu.
10IMG_9335

Ada Dijital Ajans