Beyoğlu Avcıları Görevlerini Tamamladı

Anadolu Kültür’ün “Bilgi Avcıları Gizli Görevde – Beyoğlu Macerası” adlı projesi kapsamında planlanan gezisi 19 Nisan Pazar ve 10 Mayıs Pazar günleri gerçekleşti. Söz konusu gezilerde Darüşşafaka Lisesinden gönüllü öğrencilerimiz, 5. sınıftaki daimi öğrencilerimize Beyoğlu’nun kültürel mirasını tanıttı.
bey20150419_114339
Anadolu Kültür işbirliği ile 6 Mart tarihinde liseli öğrencilerimiz “Kültürel Miras” konusunda bir eğitim almışlardı. Eğitimin ardından 14 Mart’ta gerçekleşen pilot geziye yirmi bir, 5 Nisan Cumartesi günü gerçekleşen ilk geziye sekiz, 19 Nisan Pazar günü dokuz ve 10 Mayıs tarihinde gerçekleşen geziye ise on üç liseli gönüllü öğrencimiz katılarak 5.sınıf öğrencilerimize liderlik etti. Liseli öğrencilerimiz, İstiklal Caddesi üzerinde belirlenen mekânlarda o yerin tarihi ve sosyal özellikleri ile ilgili 5.sınıf öğrencilerimize kısa bilgiler aktardı. 5. sınıf öğrencilerimiz, liseli ağabey ve ablaları ile birlikte Taksim Meydanı’ndan Galata Kulesi’ne kadar uzanan gezilerini tamamlayarak “Bilgi Avcıları Sertifikalarını” aldılar.
bey20150510_093253
Anadolu Kültür’den Derya Bozaslan’ın sorumluluğunda, Projeler Birimi Koordinatörlüğünde, Etkinlik Koordinatörlüğü işbirliğinde gerçekleşen gezilerde öğrencilerimize Projeler Birimi’nden Astronom Buşra Gürbak ve Akademik Projeler Asistanı Cansu Aydemir eşlik etti.
“Bilgi Avcıları Gizli Görevde – Beyoğlu Macerası” projesi ve projenin uygulandığı diğer lise ve ilkokullar hakkında bilgi almak için www.anadolukultur.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
bey20150510_114015

Ada Dijital Ajans