ASSEMBLY OF TURKİSH AMERİCAN ASSOCİATİONS (ATAA)-HOUSTON, DARÜŞŞAFAKA ROBOT KULÜBÜ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Darüşşafaka Robot Kulübü, FIRST Vakfı tarafından düzenlenen robot yarışması FRC’ye bu yıl ABD’nin San Francisco şehrinde katıldı. Bu bölgesel turnuvada yarışmanın en prestijli ödülü olan “The Chairman” ödülünün sahibi oldu. Darüşşafaka Robot Kulübü, kazanmış olduğu bu ödülle 19 – 22 Nisan 2017 tarihleri arasında ABD’nin Houston şehrinde düzenlenen şampiyona katılmaya hak kazandı.

Houston seyahati öncesinde Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Davut Ökütçü’nün girişimleriyle Assembly of Turkish American Associations (ATAA)-Houston ile iletişime geçildi. Başta ATAA Başkanı Özlem Direk, Yönetim Kurulu Üyesi Jenny Midyat olmak üzere tüm ATAA-Houston, öğrencilerimizin şampiyonada yarışacak olmalarından dolayı duydukları mutluluğu ve gururu bizimle paylaştılar.

Öğrencilerimizin NASA Space Center’a gerçekleştirdikleri ziyarete sponsor olan ATAA’dan Yönetim Kurulu Üyesi Jenny Midyat, öğrencilerimizi kalmış oldukları otelde ziyaret etti. Jenny Hanım, öğrencilerimizle bir müddet sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yoğun programına rağmen Jenny Midyat, öğrencilerimizi yarışma alanında da ziyaret etti. Pit alanımızda öğrencilerimizle bir araya gelen Jenny Hanım, Darüşşafaka Robot Kulübü’nün yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Darüşşafaka Robot Kulübü Sultans of Türkiye olarak şampiyonada bizi yalnız bırakmayan ATAA-Houston’a sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Var ettiniz, var olunuz…

Ada Dijital Ajans