Almanyalı Öğrenciler, Darüşşafakalı Öğrencilerin Misafiri Oldu

Darüşşafaka Eğitim Kurumları; “Eğitimde Fırsat Eşitliği” misyonu kapsamında öğrencilerine uluslararası programlara katılma, farklı ülkelerden yaşıtlarıyla birlikte ortak projeler gerçekleştirip araştırma ve İngilizce konuşma becerilerini geliştirme olanağı sunmaya devam ediyor.

Darüşşafakalı 8. sınıf öğrencileri, “Exchange” programı kapsamında Almanya’nın Neuburg şehrindeki Wirstcahft Okulu’ndan gelen 2 öğretmen ve 5 öğrenciyle Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda bazı ortak çalışmalar yaptılar.

15-20 Ekim haftası boyunca öğrenciler kültürel ve fiziksel bazı etkinliklere katıldılar, aktif yaşamın ve sosyal becerilerin önemine dikkat çektiler ve İngilizce dil becerilerini geliştirme fırsatı buldular.

Hiphop dansı, macera parkı etkinliği ve sanat etkinlikleri

Darüşşafakalı öğrenciler, Almanya’dan gelen misafir öğrencilerle hiphop dansı etkinliğine katıldılar, Kemerburgaz’da bulunan macera parkında geliştirici aktiviteler gerçekleştirdiler. Sanat atölyesinde çinicilik sanatı etkinliğine de katılan öğrenciler, bu tür etkinliklerin hobilerini geliştirmelerine ve stresten uzak yaşamalarına olumlu etkiler yarattığına dair kendi aralarında paylaşımlarda bulundular.

Sanal müze turu, kısa film izleme ve yemek pişirme etkinliği

Almanya’dan gelen misafir öğretmen ve öğrenciler, Darüşşafakalı öğrencilerle Okuldaki VR Lab’da sanal müze turu yaptılar ve planetaryumda kısa bir film izleme fırsatı budular. Misafir öğretmen ve öğrenciler, kendi mutfaklarına ait bir tatlıyı Darüşşafakalı öğrencilerle Okul mutfağında pişirerek, tariflerini arkadaşlarıyla paylaştılar.

İki farklı kültür, ortak proje ve sunumlar

Misafir öğrenciler ile Darüşşafakalı öğrenciler, sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisi ve iki farklı kültürün benzerlikleri ve farklılıklarıyla ilgili ortak proje ve sunumlar gerçekleştirdiler.

Ada Dijital Ajans