Ahmet Rasim Yaşıyor! Köşe Yazısı Yazma Yarışması Sonuçlandı

Ahmet Rasim Yaşıyor!  Köşe Yazısı Yazma Yarışması;  Darüşşafaka’dan yetişmiş, 1883 yılında Darüşşafaka’yı birincilikle bitirmiş, seçkin gazeteci ve yazarımız Ahmet Rasim’in anısını yaşatmak ve öğrencileri çevrelerinde, ülkemizde ve dünyamızda yaşananlar konusunda duyarlı kılmak ve yazmaya özendirmek amacıyla her yıl düzenleniyor.
Bu yıl onuncusu düzenlenen ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından 2008’den beri İstanbul’daki ortaokulların 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen yarışma, 6 Haziran 2017 Salı günü TIM Show Center Fettah Aytaç Salonu’nda düzenlenen törenle ödüllerini sahipleriyle buluşturdu.
“Yaz, Çalakalem Yaz” diyen Ahmet Rasim’i hatırlatan drama ile başlayan törende izleyiciler,    “Bilmeyerek bu kapıdan giren” Ahmet Rasim’in “bilerek bu kapıdan çıkışını” ilgiyle izlediler.  Ortaokul Müdürü Ayşe Görey’in açılış konuşmasından sonra bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan seçici kurul üyelerinden  Hakan Güldağ’ın  konuşması ile devam eden tören sonuçların açıklanmasıyla son buldu.
Yarışmada; İstanbul Okulları Birinciliği, Özel Feriköy Ermeni Okulu öğrencilerinden Ari Arman Kayaoğlu’nun  “Çalakalem Yaz”  adlı eserinin oldu. İstanbul Ortaokulları İkincisi ise Özel Şişli Terakki Ortaokulundan Özgür Saraçoğlu’nun “İstanbul ve Doğa” adlı eserinin oldu. Bu yıl üçüncülüğü ise iki isim paylaştı Özel Ataşehir Fen Bilimleri Ortaokulundan Mana Şiir Aslan “Yok Olan Evler mi Yoksa Dikkatim mi?”  adlı eseriyle, İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarından Şan Ece Coşkun ise  “Uzun Lafın Kısası Çevre mi, Nesil mi, İnsanlık mı?”  adlı eseriyle üçüncülük ödülüne sahip oldu.
Darüşşafaka Eğitim Kurumlarından yarışmaya katılan öğrencilerin kendi aralarında değerlendirildiği yarışmada ise birinciliğe “Gözlerimden Utanırdım” adlı eseriyle Yağmur Ünaldı, ikinciliğe “Zincirleriyle Kucaklaşanlar İmparatorluğu” adlı eseriyle Güller Yazgı Akata, üçüncülüğe ise “Farklıyım, Farklısın, Farklıyız” adlı eseriyle Fatma Sude Eser adlı öğrencimiz sahip oldu.

AHMET RASIM

AHMET RASIM

AHMET RASIM

AHMET RASIM

Ada Dijital Ajans