8. Eğitim Teknolojileri Konferansı’na Darüşşafakalı Öğretmenler Damga Vurdu.

25 Mart 2022’de 8. si düzenlenen Eğitim Teknolojileri Konferansı’nda Darüşşafaka Lisesi Tarih Öğretmeni Oya Lebibe Alemdar, “Tarih derslerinde web 2.0 araçları ve oyunlaştırma etkinlikleri” adlı sunumu gerçekleştirdi. Yapılan sunumda 9-10 ve 11.sınıf Tarih derslerinde işlenen farklı konularda, web 2.0 araçlarının (Logopit, Tiki Toki, Posterini, Animoto, Learning Apps, Nearpod, Wordwall vb.) kazanımlara ve öğrenme çıktılarına göre ders içinde ve ders dışında etkin şekilde nasıl kullanıldığı katılımcılarla paylaşıldı. Sunumda öğrenme etkinlik örneklerine yer verilirken bu örneklerden bazıları da katılımcılarla birlikte deneyimlendi.

Fizik Öğretmeni Harun Kahraman, “Elektronik spor olur mu?” adlı sunumu gerçekleştirdi. Yapılan sunumda “Espor nedir?”, “Eğitim kurumlarında espor çalışmaları neden desteklenmeli?”, Darüşşafaka Espor Kulübü neler yapıyor?”, “Kulübün vizyonu ve misyonu nedir?” gibi sorular tartışılırken Darüşşafaka Espor Kulübünün edindiği tecrübeler de paylaşıldı. 

Ayrıca Darüşşafaka Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Lütfi Kaya, Büşra Karaman ve Coğrafya Öğretmeni Serpil Çiftçi Değirmenci de sunumlar gerçekleştirdi. 

Öğretmenlerimize, değerli paylaşımlarında dolayı teşekkür ederiz.

Ada Dijital Ajans