7.Ahmet Rasim Yaşıyor! Köşe Yazısı Yazma Sonuçları Açıklandı

arMG_4015
“7.Ahmet Rasim Yaşıyor!” Köşe Yazısı Yazma Yarışması’nın ödül töreni 7 Mayıs’ta TİM Mavi Salonda yapıldı. Yarışmaya bu yıl da katılım yüksekti. 43 okuldan 98 öğrencinin köşe yazıları Akşam gazetesi köşe yazarı Funda Özkan’ın başkanlığında, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Figen Atalay tarafından değerlendirildi. Tören, Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Ayşe Görey’in konuşmasıyla başladı. Ayşe Görey, Ahmet Rasim’in yazarlık yönü dışında da yaptığı çalışmalarla çok önemli bir aydın olduğunu belirtti.
Ayşe Görey’in konuşmasının ardından sahneye davet edilen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş da konuşmasında her ne kadar bir derecelendirme olsa da bütün yazıların çok değerli ve dereceye layık olduğunu vurguladı.
Hakan Güldağ, yaptığı konuşmada öğrencilerin yazılarını çok beğendiğini, özellikle öğrencilerin eğitim sistemini eleştiren yazılar yazdığını belirtti. Konuşmasında iyi bir köşe yazısının nasıl olması gerektiğini de vurgulayan Güldağ, konuşmasını Ahmet Rasim’in nüktedan kişiliğini de anmak için bir fıkrayla bitirdi.
Yapılan konuşmaların ardından Attila Aytek Sav ve Elif Karaatlı adlı öğrenciler piyano dinletisi sundular. Bu dinletinin ardından 5. sınıf öğrencilerinden Leyla Özcan ve Mihriban Çelik Türkçe derslerinde okudukları Ahmet Rasim’in “Falaka” adlı eserinden yola çıkarak yazdıkları “Darüşşafaka’dan Mezun Olduğumda…” konulu mektupları izleyenlerle paylaştılar.
Ahmet Rasim’in hayatından kesitlerin sergilendiği ve öğrencilerin hazırladığı “Ben Ahmet Rasim” adlı canlandırma yapıld. Tören, Türkçe-Edebiyat Bölüm Başkanı İsmail Yelaldı’nın dereceye giren köşe yazılarını açıklaması ve öğrencilerin ödüllerini almasıyla sona erdi.
arMG_4019
arMG_4040

arMG_4095

 

Ada Dijital Ajans