6D Sınıfımız, Daçkalı Abla ve Ağabeylerinin Desteğiyle Yepyeni Kitaplarla Buluşacak

KITAPCAN_0605_1
Darüşşafaka Lisesi 1982 mezunları, Darüşşafaka Ortaokulu 6D sınıfının “Kitapcan Velisi” oldu.
Darüşşafaka Lisesi’nin 1970 yılı mezunu Bankacı Bülent Şenver’in kurucusu olduğu “Herkese Kitap Vakfı “ iş birliğiyle hayata geçirilen “Kitapcan Velilerini Arıyor” kampanyası, Darüşşafaka öğrencilerini diledikleri kitapları satın alma mutluluğu yaşatmaya devam ediyor. Son olarak Darüşşafaka Lisesi 1982 mezunları, 6D sınıfının “Kitapcan Velisi” oldu.
6D sınıfı öğrencilerimiz; 6 Mayıs’ta Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey ile 1982 mezunlarını temsilen Filiz Gözükara, Mahmure Saraç, Serdar Çavdar ve İhsan Çevik ‘in elinden “Kitapcan kartları”nı aldı. Böylelikle 6D sınıfı öğrencilerimiz, abla ve ağabeylerinin desteğiyle her ay 30 TL yüklenecek “Kitapcan kartları”yla D&R mağazalarından diledikleri kitapları satın alabilecek.
“Kitapcan kartı”nı Darüşşafakalı Mahmure Saraç’ın elinden alan 6D öğrencimiz Erkan Dermancı, 1982 mezunu abla ve ağabeylerine teşekkür ederek, “Sıranın bizim sınıfımıza geldiğini öğrendiğimden beri satın alacağım kitapların listesini yapmaya başladım. Darüşşafaka, hep güzel projeler yapıyor ama bu bence en güzeli. Çünkü bizlere kitap okuma ve satın alma kültürünü şimdiden aşılıyorlar. Bence Türkiye’deki tüm öğrencilere bu kart verilmeli, o zaman daha çok kitap okuyan ve seven bir toplum oluruz.” dedi.
Öğrencilerimize kitap sevgisini aşılamayı amaçlayan kampanya, eylül ayından bu yana Darüşşafaka’da okuyan tüm 5. sınıf öğrencileri ile 6. sınıfın altı şubesindeki öğrencileri, “Kitapcan kartı” sahibi yaptı. “Kitapcan kartı” almayı bekleyen 6. sınıflarda tek şube kalırken, kampanya 7. sınıflarla devam edecek. Yeni destekçilerle tüm Darüşşafaka öğrencilerini kart sahibi yapmayı hedefleyen kampanyaya, isteyen herkes destek verebiliyor.
KITAPCAN_0605_2

Ada Dijital Ajans