Darüşşafaka’da Cumhuriyet Coşkusu

Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Cumhuriyetimizin 97. yılını büyük çoşku ile kutladı.

Bu yıl ilk kez çevrim içi gerçekleşen tören, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı’nın konuşmasıyla başladı.

Arpacı, Darüşşafakalılara “Cumhuriyeti korumak ve ileri taşımak görevi gençlerde, bir nesli en iyi şekilde yetiştirmek görevi Cumhuriyetimiz en büyük teminatı biz öğretmenlerdedir. Öğretmen Arkadaşlarım; anlatın Cumhuriyeti, anlatın çağdaşlığı, anlatın nasıl zor kazanıldığını! Anlatın ki daha çok sahip çıkalım. Anlatın ki daha ileriye taşıyalım Cumhuriyetimizi. Bizim çocuklarımız, Atatürk’ün onlara şu hitabını hiç unutmayacaklar: ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’” şeklinde seslendi.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M.Tayfun Öktem(DŞ’82), ulusumuzun var olma çabasına değindiği konuşmasına: “Bu yıl pandemi nedeniyle bayram kutlamalarımız şekil değiştirmiş olsa bile sizler de şahit olacaksınız ki bayram kutlama sevincimiz ve coşkumuzda en ufak bir azalma olmadı.” sözleriyle başladı.

Öktem, “Darüşşafaka olarak bugün de Atamızın hedef koyduğu çağdaş bir ülke olma yolunda laik, demokratik cumhuriyet rejimini korumak için hiç durmadan çalışıyoruz.” sözüyle konuşmasını sonlandırdı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 11. Sınıf Öğrencisi Güller Yazgı Akata ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları Öğrenci Temsilcisi Deniz Nail Tekekoğlu konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından Darüşşafaka Lisesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin “Bir Umut Cumhuriyet’tir” adlı performans gösterisi sunuldu.

Darüşşafaka Lisesi öğrencilerince seslendirilen “İlelebet Cumhuriyet” adlı şarkıyla tören sonlandırıldı.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenini seyretmek için

Ada Dijital Ajans