2016 2. Turkish Robotics Off- Season için Darüşşafaka FRC Takımı Kickoff’taydı!

2905 numaralı Darüşşafaka lise robot takımımız “Sultans of Türkiye” sezona büyük bir heyecanla 30 Eylül 2016’da düzenlenen Kickoff etkinliği ile başladı.

41.dönem mezunumuz Fikret Yüksel’in kurmuş olduğu “Fikret Yüksel Vakfı” tarafından düzenlenen sezona başlangıç günü etkinlikleri Şişli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti. Etkinlikte yer alan robot takımımız deneyimlerini, yeni başlayan ekiplerle paylaştı. Etkinlik alanını ziyaret eden ve Robotics’e ilgi duyan tüm öğrenciler, takımımızın 2016 FRC turnuvaları için hazırlamış olduğu robota da büyük ilgi gösterdi.

8-robot-anlatimi1 robot-anlatimi2

Öğrencilerimiz robotlarını anlatırken

Bu önemli günde robot ekibimizi yalnız bırakmayan Darüşşafaka Cemiyetinin değerli üyeleri Davut Ökütçü ve Oğuz Altay öğrencilerimizin heyecanına ortak oldu.

Sultans of Türkiye, Davut Ökütçü ve Oğuz Altay
Sultans of Türkiye, Davut Ökütçü ve Oğuz Altay

Yeni ekipler için bilgilendirme toplantısında görev alan Sultans of Türkiye üyeleri Şevval Aygül ve Mertcan Gür, diğer ekiplerin sorularını yanıtlayarak bugüne kadar bu turnuvalarda sahip oldukları bilgileri ve deneyimleri paylaştılar.

Mertcan Gür ve Şevval Aygül soruları cevaplıyor
Mertcan Gür ve Şevval Aygül soruları cevaplıyor

Yeni kurulan robot takımlarına yol göstermek adına düzenlenen ve Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Müge Tuvay’ın da yer aldığı Mentorlar Toplantısı’nda ise tüm süreçte yaşananlar paylaşılarak yeni mentorların soruları yanıtlandı.

Mentorlarımızdan Müge Tuvay, yeni mentorların sorularını yanıtlıyor.
Mentorlarımızdan Müge Tuvay, yeni mentorların sorularını yanıtlıyor.

Gün sonunda spor salonunda tüm ekipler toplanıp müzik eşliğinde eğlenerek büyük bir heyecanla sezon oyununun açıklanmasını beklediler. Fikret Yüksel Vakfı üyeleri, Alex Burchard ve mezunumuz Ayşe Selçuk liderliğinde açıklanan sezon oyununu tüm ekip üyeleri nefeslerini tutarak izlediler. Sezon oyununu öğrenen ekipler kitlerini alarak günü tamamladılar.

Darüşşafaka Robot Kulübü olarak tüm ekiplere bol şans diliyoruz.

İletişim Bilgilerimiz:

www.team2905.com

team2905@darussafaka.net

Twitter: dackarobot

Facebook: Sultans of Turkiye #2905

Ada Dijital Ajans