2014 Kariyer Günü Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Özel Darüşşafaka Lisesi Rehberlik Servisi, 10 Nisan 2014’te öğrenciler için geniş katılımlı bir “Kariyer Günü” etkinliği düzenledi.
Kariyer Günü, Kariyer Danışmanı Oktay Aydın’ın açılış konuşması ile başladı. Sayın Aydın, “Liseden Üniversiteye Geçişte Gelecek Vizyonu” adlı konferansıyla 10 ve 11. sınıf öğrencilerimizin kariyer yolculuğuna ışık tuttu. Kariyer hedeflerini doğru koyabilmek için öncelikle bireyin kendisini tanımasının önemine dikkat çeken Aydın, üniversitede akademik yaşantının yanı sıra üye olunan kulüplerin, hazırlanan projelerin, öğrenilen farklı dillerin de önemli olduğunu vurguladı. Bir alanı çok iyi bilmenin, bir tutku ve hedefe sahip olmanın başarıya giden yolda en temel ögeler olduğunu da önemle ifade etti.
krimage_5
Meslek profesyonellerinin katıldığı tanıtım etkinliğine, İstanbul Teknik, Yeditepe, Bahçeşehir, İstanbul Bilgi, Özyeğin ve Okan Üniversitelerinden 21 meslek grubunu sunmak üzere 21 temsilci katıldı.
krIMG_3655
Gün boyunca sınıflarda sunum yapan katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini paylaşarak lise öğrencilerimizin ilgi duydukları alanlara, doğrudan sektörün içinden bakmalarına olanak tanıdı.
krIMG_3664
Darüşşafaka, her alanda olduğu gibi meslek seçiminde de öğrencilerinin en doğru kararı alabilmeleri için, bu tür etkinliklerle onlara yol göstermeye devam edecektir.

krIMG_3673

krIMG_3696

krimage_1

Ada Dijital Ajans