2. Stanford Üniversitesi Bilgisayar Yaz Kampı tamamlandı

content_foto_raf_31
İlki geçtiğimiz sene Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın ev sahipliğinde düzenlenen Stanford Üniversitesi Bilgisayar Yaz Kampı’nın ikincisi, 17-30 Haziran tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
content_foto_raf_4
Darüşşafaka Lisesi 1991 yılı mezunu Asena McKeown ve eşi Prof. Nick McKeown’un organizasyonunda düzenlenen programa, Darüşşafaka Lisesi’nden 20 öğrenci ve 2 öğretmen, Türkiye’nin değişik illerinden 61 lise öğrencisi, İngiltere’den 8 öğrenci ve 4 öğretmen katıldı.
content_foto_raf_3
Asena McKeown ve eşi Nick McKeown’un yönetimde gerçekleşen programda Chris Piech, Byrce Cronkite, Julia Lee’nin yanı sıra Stanford Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nden 6’şar asistan öğretmen olarak eğitim verdi.
content_foto_raf_2
Öğrenciler, program süresince Java programlama eğitimi aldı ve program sonunda her biri bireysel proje hazırladı. İki haftalık eğitim boyunca Darüşşafaka Eğitim Kurumları, İngiltere’den gelen sekiz öğrenci ve dört öğretmene, ABD’den gelen üç öğretmene, Türkiye’nin değişik illerinden gelen on bir öğrenciye ev sahipliği yaptı. Katılımcı öğrenciler sertifika alırken, eğitimin devamı için online olarak ABD’den sağlanacak destekle proje ödevleri de hazırlayacak.
content_foto_raf_41
Program ayrıca Darüşşafakalı öğrencilere İngiltere ve ABD’den gelen öğrenci ve öğretmenlerle İngilizce pratik yapma ve onların kültürlerini yakından tanıma fırsatı sundu.

Ada Dijital Ajans