19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda coşkuyla kutlandı.
19_1

SAMSUNG CAMERA PICTURES

10. sınıf öğrencilerimizden Yağız SAĞ ve Aziz İMRAK ’ın bayrak gösterileri başlayan tören, lise spor takımlarımız ile 8. sınıf öğrencilerinden oluşan İzci grubumuz eşliğinde yapılan seremoni ile devam etti.
19_2
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Lise Müdürü Nevzat Kulaberoğlu’nun açılış konuşmasının ardından sporcularımız, Atatürk’ün Gençliğe Hitabı’nı ve Gençliğin Atatürk’e Cevabı’nı Lise Spor Kolu Başkanımız Merve Koyuncu ile Deniz Emre Esinduy liderliğinde gururla okudular.
sunucular
10.sınıf öğrencimiz Gökalp Gülderen’in “19 Mayıs’ın Tarihsel Süreci” ile ilgili yaptığı anlamlı konuşmanın ardından gösterilen “Tarihimizde 19 Mayıs” video sunumu tüm izleyenleri etkiledi.
19_3
19_6
jimnastik 1
Dans takımı öğrencilerimizin sergiledikleri Latin dans gösterileri ile hareketlenen törende 7.sınıf öğrencilerimizin gerçekleştirdiği Jimnastik-Trambolin gösterileri izleyenlerden oldukça beğeni topladı.
paten
10.sınıf öğrencilerinden Gurur Arslan ve Ozan Beytaş‘ın paten gösterileri ilgiyle izlendi.
orkestra
19_4
Öğrencilerimizden oluşan ritim perküsyon ve pop orkestra grupları tüm izleyenleri hareketlendirdi.
bando
Törenimiz, 23. Motorlu Piyade Tümen Bandosu’nun öğrencilerimiz ile birlikte Gerçekleştirdiği şarkı ve dans içerikli performanslar ile son buldu.
seyirci

19_5

Ada Dijital Ajans